Babadağ'dan 72 bin atlayış yapıldı

Fethiye ilçesinde bulunan dünyaca ünlü yamaç paraşütü pisti Babadağı’ndan bu yıl 72 bin 329 yamaç paraşütü atlayışı gerçekleştirildi. Atlayış rakamlarında 2014 yılına oranla yüzde 22 artış meydana gelirken, ikili ve tekli toplam uçuş yapan kişi sayısı yaklaşık 165 bin olarak kayıtlara geçti.

Babadağ'dan 72 bin atlayış yapıldı
Babadağ'dan 72 bin atlayış yapıldı
Bu içerik 4659 kez okundu.

Fethiye Güç Birliği şirketi tarafından işletilen Babadağ'daki yamaç paraşütü uçuşları geçen yılın rakamlarına yüzde 22 fark attı. Babadağ'dan 2013 yılında yamaç paraşütüyle uçanların sayısı geçen yıla göre 35 bin 187 kişi artarak, 164 bin 823 oldu. Bu rakam 2013 yılında 129 bin 363, 2012'de ise 106 bin 462 kişi olarak gerçekleşti.

Dünyanın önemli yamaç paraşütü pistleri arasında gösterilen Babadağı'nda 2014 yılında en fazla ticari atlayışlar gerçekleşti. Tandem(ikili) olarak gerçekleştirilen atlayışların sayısı bu yıl 72 bin 329 atlayış olarak kayıtlara geçti. Single (tekli) uçuş sayısı ise 20 bin 165'e ulaştı. Bu atlayışlar sonrasında kayıtlara geçen tek ölümlü kaza bu olurken diğer kazalarda ise kol ve bacak kırıkları dışında ciddi bir yaralanma olmadı.

Öte yandan Babadağı'ndan atlayış yapacak olan pilotlara uçuştan önce alkol muayenesi yapılıyor. THK tarafından hazırlanan Babadağ Uçuş Yönergesi'nde alkol kontrolü yapılması zorunlu hale getirilirken, kazaların azalmasına bu kontrollerin de etkili olduğu bildirildi.

Fethiye Güç Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Babadağ'dan gerçekleştirilen atlayışlardaki yüzde 22'lik artışla geçmiş yılların rekorunun kırıldığını açıkladı. Bu artışta 1200 metre pistinin öneminin büyük olduğunu kaydeden Arıcan, hedeflerinin 12 ay uçuş yaparak bu rakamları en üst seviyeye çekmek olduğunu belirtti. Uçuş sayıları her yıl arttığına işaret eden Akif Arıcan, Babadağ'ı sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın en önemli hava sporları merkezi yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu