Yapılandırmada 31 Aralık son gün

Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasını içeren, halk arasında “Torba Yasa” olarak bilinen borçları yapılandırma tarihi yarın sona eriyor.

Yapılandırmada 31 Aralık son gün
Yapılandırmada 31 Aralık son gün
Bu içerik 6056 kez okundu.
Advert

MUSKİ Abone İşleri Daire Başkanı Funda Kuş, su ve atık su borcu olan ve yapılandırmak isteyen vatandaşların son müracaat tarihleri 31 Aralık 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar olduğunu hatırlattı.

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı yasa gereği vadesi 31 Nisan 2014 tarihi öncesine ait su ve atık su borçlarını ödemeyen vatandaşlar için düzenlenen yapılandırma başvuruları 31 Aralık 2014 tarihinde son buluyor.

MUSKİ Abone İşleri Daire Başkanı Funda Kuş, yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşların Aralık ayının son günü mesai bitimine kadar Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvuru yapmalarını gerektiğini hatırlattı.

Yapılandırmadan yaralanmak isteyen vatandaşların MUSKİ’ye yazılı olarak başvurmaları gerektiğini dile getiren Kuş, “31 Aralık gününe kadar vatandaşların MUSKİ’ye yazılı olarak başvurmaları halinde borçları yapılandırılarak taksitler halinde ödeme kolaylığına sahip olacaklar. Vatandaşlarımız su borçlarını peşin ödeyebilecekleri gibi 2’şer aylık dönemler itibariyle 6, 9,12 ve 18 eşit taksitle de ödeyebilecekler” dedi.

İcra takibinde veya borçları olan vatandaşlarında bu kanundan yararlanabildiğini vurgulayan Kuş, icra takibinde olanların ve MUSKİ tarafından hazırlanan matbu dilekçelerini temin etmek isteyenlerin de yine 31 Aralık’a kadar Abone İşleri Şefliği ve Ofislerine başvurmalarının yeterli olacağını söyledi.

Yapılandırmayla ilgili daha geniş bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 48 01 nolu çağrı merkezinden ve www.muski.gov.tr ve www.mugla.bel.tr adresli internet sitelerinden faydalanabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)