Büyükşehir’den suya bir zam daha

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin su fiyatlarını 5 TL yapacağı ile ilgili tartışmaların ardından dün yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında suya yine zam yapıldı.

Büyükşehir’den suya bir zam daha
Büyükşehir’den suya bir zam daha
Bu içerik 7196 kez okundu.
Advert

Komisyondan oy birliği ile meclis gündemine gelen su tarife değişikliği ile ilgili gündem maddesi DP’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile birlikte Ak Parti grubunun ‘hayır’ oyuna rağmen CHP grubunun oylarıyla oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis salonunda basın mensuplarına ayrılan bölümdeki değişiklikten dolayı Muğla’daki basın mensuplarının boykot ettiği belediye meclisine Büyükşehir Belediyesi jet hızıyla suya yine zam yaptı. Fethiye Belediyesi dönemindeyken 1 TL olan su ücretinin yaklaşık 4 TL civarında olacağı öğrenilirken Belediye Meclisi’nde de gergin anlar yaşandı. Birkaç ay önce su ücretlerinin 5 TL olacağı iddiaları üzerine Büyükşehir Belediyesi’ni sert bir dille eleştiren Başkan Saatcı, dün tekrar su fiyatlarıyla ilgili gündem maddesine ‘hayır’ diyerek tepkisini tekrar dile getirdi. Ak Parti ve DP’li Belediye Meclis üyelerinin ‘hayır’ oyuna karşın CHP’li Belediye Meclis üyelerinin ‘evet’ oyuyla, oy çokluğu ile kabul edilen su tarife değişikliği ile su fiyatlarında ciddi anlamda zam olacağını kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)