Türk Denizciler Körfez'e demir attı

Türk Donanmasının gözbebeği birimlerinden; TCG Gökçeada, TCG Gediz, TCG Gelibolu, TCG Meltem, TCG Poyraz, TCG Özgen isimli gemilerimiz Fethiye Körfezi’ne ve iskelesine demir attı. İskeleye giden vatandaşlar büyük bir ilgiyle savaş gemilerini izleyip, fotoğraf çektiler.

Türk Denizciler Körfez'e demir attı
Türk Denizciler Körfez'e demir attı
Bu içerik 5399 kez okundu.
Advert

Fethiye’ye ilk defa bu kadar çok gemi ile gelen Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığının savaş gemilerinin üst düzey komutan ve personelleri, ilçemizde bir takım ziyaretlerde bulundular. Eğitim faaliyetleri kapsamında Fethiye’ye gelen gemileri gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cihat Yaycı,  4’üncü Hücumbot Filotillası Komodoru Deniz Albay Özden Yazıcıoğlu, TCG Gökçeada Komutanı Deniz Kurmay Albay Hakan Sasa ve çeşitli rütbelerden oluşan komutanlar ilk ziyareti Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’a gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Türk denizcilerinin, tarihe altın harflerle yazılmış bir çok başarısı olduğunu gurur duyarak belirtti. Kaymakam Çalık “Akdeniz’i Türk gölü haline getiren denizcilerimizden Çaka Bey ile başlayan denizcilik destanımız; Türk denizcilerinin tarihe damga vuran bir çok başarısıyla herkesi gururlandırdı. Türk Donanmamız ülkedeki tüm denizlerde güçlü bir şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor” dedi.

Türk milletin gururu olan denizcilerin ilçeye yaptıkları ziyaretten de oldukça memnun kaldıklarını ifade eden Kaymakam Çalık komutanlara isimlerinin yazıldığı “çini tabaklar” hediye etti. Komutanlarda Kaymakam Ekrem Çalık’a Amiral şapkası ve gemilere ait çeşitli hatıralar hediye ettiler.

Fethiye halkına donanmanın varlığını göstermek için geldiklerini söyleyen Türk Deniz Kuvvetleri Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cihat Yaycı, eğitim çalışmaları kapsamında bölgeye demir attıklarını ve bir denizci şehri olan Fethiye’de bulunmaktan mutlu olduklarını ifade etti. Yaycı konuşmasında Şehit Fethi Bey’i de unutmadı ve konuşmasına şöyle devam etti: “Fethiye tarih boyunca denizcilere ev sahipliği yapmış çok önemli  bir yerdir. Bu nedenle bizim içinde burada bulunmamızın ayrı bir yeri var. Fethiye halkı her zaman donanmasına sahip çıkmış bir denizci şehri ve denizci halkıdır. Şehit Fethi Bey’de aslında donanma subayı idi. Daha sonra havacı oldu. Burada kaldığımız süre içinde vatandaşlarımız Türk donanmasının fırkateyn ve hücumbotlarını görebilecekler.”

Tuğamiral Cihat Yaycı ayrıca burada bulunmaktan gurur duyduğunu söyleyerek Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık  ve Fethiye halkına teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)