Akut'a bot hibe edildi

Fethiye AKUT biriminin denizde ve kanallardaki kurtarma faaliyetlerinde kullanabilmesi iç,in Seydikemer Kaymakamlığı tarafından kurtarma botu alındı.

Akut'a bot hibe edildi
Akut'a bot hibe edildi
Bu içerik 6145 kez okundu.
Advert

Olası sel, deniz ve kanalda yapılacak aramalar için gerekli olan arama kurtarma botu düzenlenen törenle Fethiye Akut birimine teslim edildi. Törene, Aile ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mehmet Gerçekbilen, FEthiye AKUT Birim Sorumlusu Sadi Çidem ve AKUT gönüllüleri katıldı.

Fethiye AKUT birimi olarak bu bota ihtiyaçları olduğunu anlatan Sadi Çidem, kuruldukları 2010 yılından bu yana denizde ve kanallarda yapılan arama kurtarmada çalışmalarında bir botun olmamasının eksikliğini çektiklerini açıkladı. Çidem, Seydikemer Aile ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın Fethiye Akut birimine tahsis ettiği kurtarma botu ile önemli bir ihtiyaçlarının giderildiğini kaydetti.

Tahsis edilen botun 8 kişilik olduğunu ifade eden Sadi Çidem, 10 kask ve küreği ile botun kurtarmaya hazır halde olduğunu açıkladı. AKUT Fethiye Sorumlusu Çidem, "Biz bu botu olası bir sel baskınlarında ve denizde ve kanalda yapılacak olan arama ve kurtarma çalışmalarında kullanacağız. Bugünde devir teslimini yaptık. Bu bot bizim için büyük bir eksiklikti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)