Sarıhan yeniden başkan seçildi

Ak Parti Fethiye ilçe kongresine yoğun katılım oldu. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda yapılan ve tek liste ile gidilen seçimde Ak Parti ilçe başkanı Kadir Sarıhan 2. kez yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Sarıhan yeniden başkan seçildi
Sarıhan yeniden başkan seçildi
Bu içerik 2860 kez okundu.
Advert

Ak Parti’de 400 delegeden 269 kişi oy kullandı.  Mevcut başkan Kadir Sarıhan ile yola devam kararı aldı.  317 delegenin imza attığı kongrede 48 kişi oyunu kullanmadı.

Kongrede daha önce ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan ve genel merkez tarafından aday gösterilmeyen Burhanettin Tuna, İbrahim Helvacı ve Turgay Öztürk’ün hiçbir listede yer almaması dikkat çekti.

Kongredeki konuşmalarda Ak Parti’nin başarıları dile getirilirken, bölgeye yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında da açıklamalar yapıldı.

Kongreye; Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İstanbul Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit, Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, AK Parti İl ve İlçe Teşkilat başkanları ve partililer, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Fethiye Belediye Başkanı Behcet Saatcı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hayri Topçu, mahalle muhtarları ve çok sayıda partili katıldı. Divan Başkanlığını AK Parti  İl Başkan Yrd. Ozan Balcı’nın yaptığı 5. olağan kongrede saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

 

“Çok kaliteli bir partinin mensuplarıyız”

Açılış konuşmasında ilk olarak söz alan Kadir Sarıhan parti davasında canı gönülden çalışmış, çalışmaya devam eden ve edecek olan herkese teşekkür etti. Parti olarak markalaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sarıhan: “Hayatımızı şekillendiren, yaşam kalitemizi değiştiren, değerlerimize sahip çıkan ve çıkmaya devam edecek olan bir siyasi oluşumun ve siyasi partinin nasıl olması gerektiğini seçme hakkı tabi ki bize aittir. Dolayısıyla çok kaliteli, çok iyi, çok iyi iş gören bir marka olmasını gönülden isteriz. İşte 13 yıllık iktidarı döneminde 2002 yılından bu yana bir marka tescilini 2002, 2004, 2007, 2009, 2011, 2014 referandum velhasıl 9 seçimde 9-0 galip gelen seçimleri kazanan çok kaliteli bir partinin mensuplarıyız” dedi.

Sarıhan “Her şeyde olduğu gibi siyasetinde ahlaklı, ilkeli, dürüst, ve bir çizgi üzerinde yapılması gerekliliğini hatırlatıyor, bu kurallara uymayanları kınıyorum. Bu değerlerimize sahip olanları ve destekleyenleri canı gönülden tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürk: Ak kadrolar bizi 2023’e 2053’e 2071’e taşıyacak

Muğla il Başkanı Nihat Öztürk parti içi birlik ve beraberliğe dikkat çekti. 15 Eylül süreciyle başlamış olan kongre sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Öztürk Fethiye Kongresiyle birlikte 8. Kongrelerini yaptıklarını ve 5 kongrenin kaldığı bilgisini verdi. 17 Ocak’ta tamamlanacak olan kongre sürecinde herkesi parti davası için çalışmaya davet etti. Öztürk: “Yeni Türkiye’yi özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü 2001’de kurulan partimiz 3 Kasım 2002’den beri iktidarda. Ak kadro ülkemizde ve ilimizde pek çok hizmete imza attı. Önümüzdeki süreçte de oluşacak Ak kadrolar bizi 2023’e 2053’e 2071’e taşıyacak” dedi.

Bazı yerlerde bayrak değişimi yaşadıklarını söyleyen Öztürk kadrolarının güçlenerek seçimlere hazırlandığını belirtti. Öztürk delege listelerini hazırlarken partinin dününü, bugününü, yarınını içine alacak bir şekilde delegasyona hazırlama talimatını bütün ilçelere, ilçe başkanlarına verdiklerini ifade etti. Kendisinin de içinde olduğu ilçe yönetimlerini oluştururken, parti kurulurken 7 kişiyi bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen Öztürk o günlerden bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

13 yıldır Ak kadrolar hem Muğla’ya hem Türkiye’ye hizmet etmeye devam ediyor

Ak Partinin içinde olmanın önemli olduğunu belirterek 2023’ünde içinde olacağı yeni Türkiye’ye gönül verecek bir yönetim arzu ettiklerini söyleyen Öztürk konuşmasına şöyle devam etti: “Görüyorum ki bu kadrolar dünü, bugünü, yarını içine alacak şekilde çalışmalar yapmakta. Bu partinin içinde olmak benim için önemli ve anlamlı. İlçe başkanı olmak, il başkanı olmak önemli ve anlamlı. İnsanlarımızın heyecanını anlıyorum ama bazen şunu da vurgulamaktan geri kalmamak gerekiyor. Önemli olan bu davaya omuz vermek, bu davaya güç vermek, bu davaya katkı vermek. Çünkü 13 yıldır yaptıklarımız her türlü engellemelere rağmen, kapatma davalarından, darbe girişimlerinden, özellikle son 2 senedir yaşadığımız bir sürü partimize, davamıza oynanan oyunlara rağmen 13 yıldır partimiz Ak kadrolar hem Muğla’ya hem Türkiye’ye hizmet etmeye devam ediyor. Yeni Türkiye yolunda  bu kongrede görev alacak arkadaşlarımıza çok büyük işler düşüyor. Eski Türkiye’nin artık geride kaldığını, ve bu milletin önünün açık olduğunu buradan belirtmek istiyorum” dedi.

Öztürk 40 yıldır Muğla’yı yönetenlerin bir tane eseri olmadığını, etrafta bir tane yatırım varsa onun altından Ak partililerin imzasının olduğunu söyledi. 7 Hazirana kadar birlik ve beraberlik çağrısı yapan Öztürk parti içindeki ayrışmaya son verilmesinin altını çizdi.

Eski Türkiye’de 3 Kasım 2002 tarihinde siyasetin dibe vurduğunu belirten Öztürk “Eski Türkiye’den artık bugün gelecek vizyonu olan, gelecekle ilgili hayaller kurabilen ve liderinin söylediği her söz dünyada yankı olan bir Türkiye’ye ulaştık. Eski Türkiye’yi hatırlayın 1 milyon dolar için her türlü tavizi veren Türkiye’den, IMF’ye borç verebilecek Türkiye’ye geldik. 2002 yılında Muğla’da 900 derslik vardı. Bugün derslik sayısı 7 binlere ulaştı. Sadece bu örnek bile Ak Parti’nin ne yaptığına çok büyük örnek teşkil eder. 2002 yılında sağlığı hatırlayın. Datça’nın köyünden Muğla’ya dişini tedavi ettirmeye gidenleri hatırlayın. Bir çok şeyi biz 13 yıla sığdırdık. O yüzden bu kongreler çok önemli. Yarın bu milletin umudunu çalanların iş başına gelmemesi ve yaptıklarımızı 2023’e taşımamız açısından bugün il başına gelecek olanlar, ilçe başkanları, gençlik kolları, kadın kolları bu yüzden çok önemli. Sizlere ve bizlere çok büyük işler düşüyor” dedi.

Türkiye’nin Sivil Anayasaya İhtiyacı Var

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa Ak Parti’nin hizmet partisi olduğunu söyledi. Türkiye’nin sivil bir anayasaya ihtiyacı olduğunu belirten Boğa sivil anayasanın halk oylamasına götürülebilmesi için kongrede yer alan partililere, kongreye gelememiş partililere de ihtiyaçları olduğunu söyledi. 2B yasasındaki sıkıntılara da değinen Boğa Raiş bedelle ilgili yeni bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit 26 tane havaalanı sayısının 54’e çıkardıklarına dikkat çekti. Yapılmakta olan dünyanın 4. büyük havaalanıyla da Türkiye’nin her konuda kazançlı çıkacağını söyledi. Yiğit: “Ebedi muhalefet ve yavru muhalefet her şeye karşı. Ne yaparsan yap karşılar. Bu havaalanı yapılırsa Türkiye kalkınacak. Niçin karşı çıkıyorsunuz? Eski Türkiye’ye bakın birde şimdiki Türkiye’ye bakın. Sağlıkta artık vatandaşlarımız özel hastaneye de devlet hastanesine de gidiyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)