İnternetten “Ucuz Elektrik” dönemi

Hızlı büyüyen sektörde farklı tedarikçileri araştırmanıza gerek kalmadan, Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerine artık tek bir adresten anında ulaşabilirsiniz.

İnternetten “Ucuz Elektrik” dönemi
İnternetten “Ucuz Elektrik” dönemi
Bu içerik 6219 kez okundu.
Advert

Elektrikte tedarikçi değiştirme dönemi Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nın serbest tüketici limitlerini 2001 yılından itibaren kademeli olarak düşürmesiyle birlikte başladı. EPDK'nın 2014 yılında almış olduğu kararla bu limit aylık 135 TL ve üzeri elektrik faturası olan herkesi kapsadı ve böylece yaklaşık 1 milyon kişi tedarikçisini değiştirerek daha ucuz elektrik kullanma hakkını kazandı. Piyasanın serbestleşmesiyle birlikte elektrik tedarikçileri ise müşteri kapma yarışına girdi ve serbest tüketicilere birbirinden avantajlı indirimli elektrik tarifeleri sunmaya başladı.

 

Hızlı büyüyen sektörde farklı tedarikçileri araştırmanıza gerek kalmadan, Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerine artık tek bir adresten anında ulaşabilirsiniz. Üstelik piyasadaki çoğu tedarikçi tarafından zorunlu olarak talep edilen evraklarla uğraşmadan en güvenilir elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerini anında karşılaştırıp, saniyeler içinde internetten elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Tüm tüketicileri hızlı ve güvenilir bir şekilde en cazip elektrik tarifeleri ile buluşturma hedefiyle kurulan CazipEnerji.com’a girdikten sonra il ve abone grubu seçiminizi yapmanız ve mevcut elektrik fatura bilgilerinizi girmeniz yeterli. Bu bilgileri girdikten sonra Türkiye’nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin teklifleri sistem tarafından otomatik olarak hazırlanıyor, her bir teklif için tüm detaylar ve yıllık toplam tasarruf bilgileri anında aktarılıyor. Tüketiciler bu teklifler arasından kendileri için en cazip olanı seçiyor, bilgilerini giriyor ve kendi seçmiş olduğu tedarikçiye geçişini saniyeler içinde sonlandırıyor.

 

Türkiye’nin ilk internetten elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme servisi olma özelliğini taşıyan CazipEnerji.com sayesinde tüketiciler, teknolojinin vermiş olduğu avantajı kullanarak bayi/aracı maliyeti olmadan en cazip elektrik tarifelerine kolayca geçiş yapabiliyor. Sistemde birçok tedarikçi şirketin teklifleri karşılaştırıldığından tüketiciler bir başka yerden teklif alma gereği duymadan güvenle tedarikçisini değiştirebiliyor.

 

Konuyu operatörler arasında numara taşımaya benzeten sektör uzmanları, “Milyonlarca müşteriye en ucuz fiyatları verebilmek için elektrik tedarikçilerinin masraflarını en aza indirmesi gerekir, bu da ancak internet sayesinde mümkün olabilir. Türkiye'nin en büyük elektrik tedarikçilerinin aynı portalda buluşuyor olması hem satış/pazarlama maliyetlerinin düşmesine hem de tüketicilerin güvenle elektrik tedarikçilerin değiştirebilmelerine imkan sağlıyor. Bu şekilde de tüketiciler en ucuz elektrik tarifelerine geçiş yapabiliyor." şeklinde konuşuyor.