Fethiye’nin Yıldızları Ödüllendirildi

Fethiye’nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına katkıda bulunanların ödüllendirildiği gece oldukça coşkulu geçti. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği gece, sanattan siyasete, iş dünyasından bürokrasiye kadar bir çok kesimi de bir araya getirdi.

Fethiye’nin Yıldızları Ödüllendirildi
Fethiye’nin Yıldızları Ödüllendirildi
Bu içerik 3410 kez okundu.
Advert

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel olarak dört yılda bir düzenlenen Fethiye’nin Yıldızları ödül töreni Perşembe günü akşam Tuana Tatil Köyünde yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise bakanlık çalışmaları nedeniyle katılamadığı ödül törenine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve eşleri, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ve Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, oda yönetim kurulu üyeleri, meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Fethiye’nin kalkınması için Fethiye’ye kültürel, sosyal ve ekonomi alanında katkı sunanların ödüllendirildiği gecede Devlet Opera ve Bale sanatçısı Esra Arslantürk ve ekibi sahne aldı. TRT spikeri Fülin Arıkan sunuculuğunu yaptığı gece, açılış konuşmaları ve ödüllerin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Ödül kategorileri

Gecede kurumlar vergisi rekortmenleri, gelir vergisi rekortmenleri, en çok vergi veren kadın girişimciler, en fazla yatırım yapan FTSO üyeleri, en fazla ihracat yapan FTSO üyeleri, en çok istihdam sağlayan üyeler, en çok kadın istihdamı sağlayan üyeler, odada görev alan yönetim kurulu başkanları, Fethiye’ye katkıda bulunan belediye başkanları, odada görev alan meclis başkanları, odaya değer katan genel sekreterler, Fethiye eğitim hayatına katkı sağlayanlar, FTSO hizmet binaları bağış sahipleri-hizmet binalarının yapımına katkı sağlayanlar, mesleki ve teknik eğitime katkı sağlayan üyeler, oda tarafından yürütülen projelerin ortakları, üye özel ödülü, odaya kayıtlı en eski faal üye, Fethiye’nin kültür ve sanat hayatın katkı sağlayanlar, medya hayatına katkıda bulunanlar, meslek kuruluşları güç birliği üyeleri, Fethiye’nin öne çıkan sivil toplum kuruluşları ve FTSO meslek komiteleri üyeleri kategorilerinde plaket verildi.

Emekleri karşılıksız bırakmamak için buradayız

Gecenin ilk konuşmasını FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan yaptı. Üyelere hizmet vermenin yanında, Fethiye'nin gelişmesini sağlayacak çalışmalarda bulunduklarını belirten Arıcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Fethiyemiz doğal ve tarihi güzellikleri ile ülkemizin ve dünyanın gözde yerlerinden birisidir. Ancak Fethiye’nin güzelliği doğasıyla ve tarihi zenginliği ile sınırlı değil. Fethiye’nin kültürüne, ekonomisine ve toplumsal hayatına artı değer katan güzel insanları da var. Fethiye’yi Fethiye yapanlar aslında onlar. Onlar Fethiye’nin kutup yıldızları. Çalışmalarıyla topluma yön veren, ışık tutan, gelecek nesillerin örnek alacağı yıldızlar. Biz bu gece onlara tüm Fethiye adına teşekkür etmek için buradayız. “Kimin sana bir emeği geçerse, sen ona karşılık daha fazlasını yapmalısın.” Diyor, ünlü düşünür Yusuf Has Hacip. Biz de Fethiye’mize verdikleri emekleri karşılıksız bırakmamak, emeği onurlandırmak için bu geceyi düzenledik.”

Ticaretle uğraşan kişilere bazı bilgiler veren Mete, TOBB'un çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Mete, karşılıksız çek sorununa çözüm olarak, çek alınacak kişilerin tüm finansal geçmişinin ticaret odalarından alınabileceğini söyledi.

Ticaretle uğraşan kişilerin aralarındaki sorunların çözümü için arabuluculuk sisteminin geliştirildiğini söyleyen Halim Mete, geleneksel bir yöntem olan arabuluculuk sistemini geliştirdiklerini söyledi. Mete, bu yöntemin kaynak israfını önlediğini, itibarı arttırdığını belirtti. Türkiye’nin son 30 yılda büyük bir başarı hikâyesi yazdığını ifade eden Mete, iş dünyası olarak Türkiye’nin gelişmesine katkı sunmak için daha çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)