Çamköy Hal yeri satışa çıkartılıyor

Çamköy sınırları içinde bulunan Çevre Yolu üzerindeki daha önce toptancı sebze hali ve paketleme tesisleri olarak kullanılan alan mahkeme yoluyla satışa çıkartıldı

Çamköy Hal yeri satışa çıkartılıyor
Çamköy Hal yeri satışa çıkartılıyor
Bu içerik 2683 kez okundu.
Advert

Yıllarca hal ve paketleme tesisi olarak kullanılan alan hallerin birleştirilmesinin ve Karaçulha Batı Akdeniz Hal Birliği’nin kurulmasının ardından işlevini kaybetmiş, atıl durumda kalmıştı. Satış işlemi 8 Ocak 2015 Perşembe günü saat 10’da Fethiye adliyesi 1. Kat’ta, eğer alıcı çıkmazsa ikinci satış 4 Şubat 2015 Çarşamba günü aynı saat ve yerde yapılacak.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN = Özellikleri: Muğla İI, Fethiye İlçe, Çamköy, Türbe mahallesi 129 Parsel No,

Adresi: Eski Çamköy hali Fethiye Yüzölçümü: 8.640,00 m2, İmar Durumu: Toptancı hal alanı, tarla vasfında olup, 04.01.2013 tarih ve 3 nolu Belediye meclis kararı gereğince toptancı hali olarak daha önce kullanılan bu taşınmazın ticari alana dönüştürülebileceğine karar verilmiştir.

Kıymeti: 1.443.272,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibi

1. Satış Günü: 08/01/2015 günü 10:00 – 10:10 arası 2. Satış Günü: 04/02/2015 günü 10:00-

10:10 arası Satış Yeri: Fethiye Adliyesi 1. kat satış odası -

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı

ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)