Enduro Şöleni Fethiye’de

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 6'ncı ayak yarışı Muğla’nın Fethiye ilçesinde 8-9 Kasım tarihlerinde yapılacak.

Enduro Şöleni Fethiye’de
Enduro Şöleni Fethiye’de
Bu içerik 2045 kez okundu.
Advert

Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından organize edilecek Türkiye Enduro Şampiyonası'nın Altıncı Ayak Yarışı Akdeniz Off-Road Park’ta yapılacak. 2 gün sürecek şampiyonada 80 yarışçı ter dökecek. Ekstrem, kros ve enduro test etabının yer aldığı Fethiye’de şampiyon adaylarının son yarış öncesi puan savaşı içinde olacağı bildirildi. Toplam 105 km'lik yarışta sporcular 35 km'lik parkuru üç kez geçecek. Fethiye yarışı 2,5 km Kros, 6 km Enduro ve 950 mt Ekstrem testten oluşuyor.

 

Beş ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası'na Türkiye genelinden yaklaşık 80 yarışçının katılması bekleniyor. Yarışın teknik kontrolleri 8 Kasım Cumartesi günü Fethiye Kültür Merkezi önünde yapılacak. Brifingin ardından saat 12:30'da yarışın magazin startı verilecek.

Yarışseverler, 8 Kasım Cumartesi günü sıralama turlarının müthiş heyecanına ortak olurken, 9 Kasım Pazar günü ise Ekstrem, Kros ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak.

 

Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada yarış severler şampiyonaya davet edildi. Türkiye'nin önemli sporcularının Fethiye'deki yarışlarda kıyasıya mücadelenin içine girileceğinin durulduğu açıklamada, parkurla alakalı ise şu bilgilere yer veriliyor: "400 bin metrekarelik alana yerleştirilmiş Akdeniz Off Road Park; içerisinde 3.5 Km’lik uluslararası standartlarda MX parkurunu ve extrem parkurunu bulundurmakta olup, izleyicilerin hem MX hem de enduroyu aynı anda izlemelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde yeme içme stantları, otopark, bay-bayan ve engelli tuvaleti, şehir içi ulaşımı için dolmuş durağı, çadır ve karavanı ile gelenler için elektrik imkânını da bulundurmaktadır."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)