Fethiye'de korsan fotoğrafçılara göz açtırılmayacak

Fethiye ilçesinde faaliyet gösteren fotoğrafçılar, korsan fotoğrafçıların önüne geçmek ve kayıt dışılığın önüne geçmek için bir araya geldi. Bu bağlamda Fethiye Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Mehmet Soydemir'i ziyaret eden fotoğrafçılar, korsan fotoğrafçılara yaptırımlar uygulanması talebinde bulundu.

Fethiye'de korsan fotoğrafçılara göz açtırılmayacak
Fethiye'de korsan fotoğrafçılara göz açtırılmayacak
Bu içerik 1758 kez okundu.
Advert

Gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraf makineleri günlük yaşamımızın bir parçası oldu. Neredeyse herkesin elinde bir fotoğraf makinesinin bulunduğu günümüzde durumdan en fazla muzdarip olanlar bu işi meslek haline getiren fotoğrafçılar oluyor. Özellikle son dönemde sayıları hızla artan korsan fotoğrafçılar, meslek sahiplerini zor durumda bırakıyor. Haksız rekabetin yanı sıra kayıt dışı gelirleri ile ülke ekonomisine zarar veren korsan fotoğrafçılara karşı Fethiye'deki fotoğrafçılar bir araya geldi. Fethiye'deki fotoğrafçılık yapan meslek sahipleri Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret ederek korsan fotoğrafçıların önlenmesi için destek istedi. Başkan Mehmet Soydemir ile görüşen fotoğrafçılar, sayıları her geçen gün artan korsan fotoğrafçılardan yaşadıkları sıkıntıları paylaştı.

Kendilerinin vergi kaydı ve esnaf odası kayıtları bulunurken bu işi kayıtsız bir şekilde korsan olarak yapanlara karşı önlem alınmasını isteyen fotoğrafçıları dinleyen Soydemir, bu konuda ciddi yaptırımların yapılması için çalışacaklarını açıkladı. Soydemir konuyla ilgili Fethiye Belediyesi Zabıta Amirliği ile bire bir görüşme yaptıklarını anlatan Soydemir, bu bağlamda ortak bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Ayrıca Vergi Dairesi ile de görüşme yapılarak kayıt dışı esnaflık yapanlarla ilgili dilekçe verdiklerini kaydeden Soydemir, kayıt dışı esnaflık yapanların kısa süre içerisinde tespit edilerek ciddi yaptırımlar uygulanacağı müjdesini verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)