Evlenecek çiftlerin fotoğraflarına kurgu katıyor

Fethiye İlçesi'nde, evlenen çiftlerin fotoğraf albümlerini kurgu fotoğraflar oluşturuyor. Çiftler fotomontaj tekniğiyle hazırlanan fotoğraflarda bazen ıssız bir adada, bazen ise yanan bir binanın önünde görülüyor.

Evlenecek çiftlerin fotoğraflarına kurgu katıyor
Evlenecek çiftlerin fotoğraflarına kurgu katıyor
Bu içerik 3399 kez okundu.
Advert

Önceleri düğün değince akla davetiye, şeker, misafir ve telaş gelirken günümüzde bunlara bir de fotoğraf çekimi eklendi. Evlenecek çiftler gelinlikçi, düğün salonu, düğün pastacısı gibi düğün ihtiyaçları listesine artık düğün fotoğrafçılarını da ekledi. Önceden stüdyoda bir kaç saat içerisinde halledilebilen fotoğraf çekimleri dış mekanda bütün bir güne yayıldı. Gelin ve damatlar Fethiye'nin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekanlara giderek fotoğraflar çektiriyor.

Fethiye'de fotoğrafçılık yapan Fatih Yılmaz, düğün fotoğraflarına farklı bir boyut kazandırıyor. Çiftleri gelinlik ve damatlıkla denize girdiren, paraşütle havada uçuran fotoğrafçı, şimdilerde kurgu yöntemi ile adından söz ettiriyor. Fotoğraflara farklı kurgular yapan ve bunu photoshop tekniği ile geliştiren Yılmaz, gelin ve damatların özellikle bu tarz fotoğraflar için kendisini tercih ettiğini anlatıyor.

 

“İyi fotoğrafçı bir olaya her yönüyle, farklı açılardan bakabilendir” diyen Fotoğrafçı Fatih Yılmaz, "Günümüz teknolojinin en üst seviyede olduğu bir dönem. İnsanlar artık fotoğraflarına albümlerinde saklamıyor. Sanal medyada paylaşarak dünyanın her yerinden insanların görmesini sağlıyor. Bu şekilde düğün anılarını istedikleri zaman istedikleri kişiyle paylaşabiliyorlar. Ve artık insanlar klasiğin dışına çıkmak istiyor. Daha doğrusu fotoğraflarına eğlence katmak istiyor. Bu bağlamda biz de ekip olarak farklı ne yapabilirizin mücadelesini veriyoruz. Gelin ve damatlarımız bazen denize düşmüş bir uçağın önünde buluyorlar kendilerini. Bazen helikoptere binerken. Hatta uzaylılardan kaçan ve yanan evlerin arasında, eylem yapılan sokaklarda bile kendilerini bulabiliyor. Bu hem bizi hemde çiftlerimizi eğlendiriyor. Ve yorumları da (çocuklarımız bu fotoğraflara çok gülecek) oluyor. " dedi.

 

Stüdyo fotoğrafçılığının gelin damat çekimlerinde artık tercih edilmediğini anlatan Fotoğrafçı Fatih Yılmaz, yeni evlenecek çiftlerin açık alanda fotoğraf çektirdiklerini kaydetti. Bu bağlamda Fethiye'nin önemli bir potansiyele sahip olduğunu aktaran Yılmaz, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi zenginliklere sahip Fethiye'nin doğal plato görevi gördüğünü açıklıyor. İsteyen çiftlerin Babadağ'a çıkarak Ölüdeniz manzarasında fotoğraflar çektirdiğini, isteyenlerin ise Günlüklü koyunda Sığla ağaçlarının gölgesinde mutluluklarını ölümsüzleştirdiğini belirten Yılmaz, pek çok çiftin ise tarihi mekanlara giderek kendilerini tarihin koynuna bıraktığını belirtti. 

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI VE DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)