Fethiye İşletme Fakültesi'nin bir bloğu daha yapılıyor

Fethiye Yükseköğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi B Blok kaba inşaatının yapımı için Çapa inşaat ile sözleşme imzaladı.

Fethiye İşletme Fakültesi'nin bir bloğu daha yapılıyor
Fethiye İşletme Fakültesi'nin bir bloğu daha yapılıyor
Bu içerik 2574 kez okundu.

Fethiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasını arttıracak olan Fethiye İşletme Fakültesi için çalışmalar hızla devam ediyor. İlk etapta beş bölümün devreye gireceği İşletme Fakültesi 4 bloktan oluşacak.  Fethiye İletişim Fakültesi'nin açılmasıyla 12 adet fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul ve 11 meslek yüksekokulu ile 26 bin öğrenciye eğitim veren Muğla Üniversitesi bünyesine yeni fakülteler ve meslek yüksekokulları kazandırılacak. 450 dönüm arazi üzerine kurulacak fakültenin bir bloğunu Fethiye Belediyesi yaptırıyor. Fakültenin 2 bloğu Ekonomi Bakanlığı'nın tahsisi ile yapılacak olup kalan bir bloğu ise sivil toplum kuruluşları yapacak. STK'ların yapacağı blok için protokol imzaları atıldı.

 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası,Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Belediyesi ile hayırsever işadamları tarafından kurulan Fethiye Yükseköğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği yaptırıyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile  Fethiye İşletme Fakültesi B bloğunun  yapımına  ilişkin protokol imzalayan dernek, inşaatın bir an önce yapılması konusunda fiyat teklifleri alarak en uygun fiyatı veren  Çapa İnşaat firması ile sözleşme imzaladı.

Sözleşme imza töreninde konuşan dernek başkanı Erdoğan Gavcar, Fethiye Yükseköğretim Kurumları Yaptırma Yaşatma ve Destekleme Derneği'nin yapımını üstlendiği B Blok hizmet  binasını bir  an  önce  kazandırmayı hedeflediğini açıkladı. Fethiyeli hayırseverlerin  bu zamana  kadar geçen sürede derneğe olan  desteklerinin son derece  önemli olduğunu kaydeden Gavcar, "Fethiye'mize yeni bir  değer  katmak, geleceğin Fethiye Üniversitesi ile beraber ilçemizin kültür ve  öğrenci şehrine  dönüşmesini sağlamak  adına derneğimiz, Fethiyeli hayırseverlerin desteğine her zamankinden daha  çok ihtiyaç duymaktadır. İnanıyorum bu desteklerle birlikte fakültemizin bütün blokları tamamlanarak önümüzdeki yıl hizmete geçecektir.” dedi.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)