Ramazanda daralan iç piyasa bayramda tavan yapacak

Temmuz ayının sonuna gelen Ramazan Bayramı nedeniyle Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan otellerin Eylül ayı sonuna kadar yüzde 100 dolu olacağı açıklandı.

Ramazanda daralan iç piyasa bayramda tavan yapacak
Ramazanda daralan iç piyasa bayramda tavan yapacak
Bu içerik 1827 kez okundu.

Okulların kapanması ile Ramazan ayının arasında geçen sürenin azlığı nedeniyle iç piyasada umduğunu bulamayan Fethiyeli turizmcilerin bayramda yüzü gülecek. Ramazan ayında durgun geçen iç piyasadaki rezervasyonların bayramla birlikte hareketleneceği açıklandı. Fethiye merkez başta olmak üzere Ölüdeniz ve Göcek’te bulunan otellerin doluluk oranları yüzde 100 seviyelerine ulaştı. TÜRSAB Fethiye Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Salih Taşçı, Ramazan ayı süresince otel rezervasyonlarında yüzde 40’a varan daralma yaşandığını kaydetti. Buna rağmen bayrama yönelik rezervasyonların iç açıcı olduğunu ve yüzleri güldürdüğünü ifade eden Taşçı, “Okulların tatil olması ve Ramazan ayı arasındaki sürenin darlığı iç piyasanın hareketlenmesini önledi. Bayramla birlikte okulların açılacağı 15 Eylül hatta sonuna kadar rezervasyonları üst seviyeye taşıyor. Bayram rezervasyonları yüzde 100 seviyelerine ulaştı.” dedi.

TÜRSAB Fethiye Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Salih Taşçı, Fethiye’nin bu yıl farklı bir sezon geçirdiğini açıkladı. İlçeye gelen tatilcilerin çok sakin bir tatil geçirdiğine dikkat çeken Taşçı, birçok otelde müşteri olmasına rağmen müşterilerin sosyal aktivitelere katılmadığını belirtti. Dış piyasadaki rezervasyonlara da değinen TÜRSAB Fethiye Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı, operatörlere göre değişen bir rezervasyon trafiğinin yaşandığını aktardı. Taşkın, “Bir operatörün müşteri sayısı yüzde 7 artış gösterirken diğerinde yüzde 7 azalma oluyor. Ama genel olarak bakıldığında dış piyasa aynı seviyede seyrediyor. “ şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)