Fethiye'yi Muğla'ya benzetecekler

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, turizmin en hareketli olduğu dönemde ilaçlama yapılmayacak. Fethiye Belediyesi'nin bugüne kadar kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği ilaçlama faaliyeti, ilaçlamayı yapması gereken kurum olan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin ödenek tahsis etmediği için durdurulduğu açıklandı.

Fethiye'yi Muğla'ya benzetecekler
Fethiye'yi Muğla'ya benzetecekler
Bu içerik 2547 kez okundu.
Advert

Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı, yaz aylarında vatandaşların korkulu rüyası olan sivrisineklerle yapılan ilaçlı mücadelenin büyükşehir yasasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğini söyledi. Buna rağmen ilaçlama faaliyetlerini 3,5 aydır insiyatif kullanan Fethiye Belediyesi’nin yürüttüğünü anlatan Sazcı, Fethiye’deki vatandaşların mağdur edilmemesi için faaliyetleri durdurmadıklarını anlattı. Bu sürede Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri ele almadığını ve kendilerine ödenek tahsis etmediğini aktaran Sazcı, bu nedenle haşerelerle mücadele faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını kaydetti.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin teşkilatlanma sıkıntısı aşılıncaya kadar ki süreçte Fethiyelilerin mağdur edilmemesi için ilaçlama faaliyetlerini Fethiye Belediyesi olarak yürüttüklerinin altını çizerek konuşmasını sürdüren Sazcı, “Şimdiye kadar bahsi geçen görevlerin Muğla Büyükşehir Belediyesinin tarafından yerine getirilebileceğine dair herhangi bir çalışma ya da ilaçlama faaliyetlerinin devamını sağlamak için Belediyemize ödenek tahsisi yapılmadığından kanunen görevlerimiz arasında sayılmamış olan ilaçlama faaliyetlerini Belediyemiz tarafından yerine getirilemeyeceğini Saygıdeğer Fethiye halkımıza bildiririz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)