Koylara giriş ücreti alınmayacak

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Aksazlar Koyu ve Küçük Samanlı Koyu Kapalı Teklif (Artırma) usulü ile 9,5 yıllığına ihale edildi. İhale şartnamesi gereğince, daha önce ücretli giriş yapılan koylara ücretsiz olarak girilebilecek.

Koylara giriş ücreti alınmayacak
Koylara giriş ücreti alınmayacak
Bu içerik 3926 kez okundu.
Advert
        Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Aksazlar ve Küçük Samanlı Koylarının ihalesi Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirildi. Koylar kapalı zarf usulü ile 9,5 yıllığına ihale edildi. İhalenin komisyon başkanlığını Yalçın Balcıoğlu yaparken üye olarak ise Yeşim Bodur, Mehmet Ekinci, Özgür Bayri ve Mehmet Acar görev aldı. İhaleye katılacak firmaların hazır bulunması ile komisyon ilk olarak Aksazlar Koyu'nun ihalesini gerçekleştirdi. 44 bin 068 TL muammen bedelle çıkılan ihaleyi 50 bin TL beden veren mevcut işletmeci Aksaz Tur. İnş. Tic Ltd. Şti aldı. 
 
        Komisyon ikinci olarak Küçük Samanlık Koyu'nun ihalesini gerçekleştirdi. Küçük Samanlık Koyu'na da Aksazlak koyunda olduğu gibi tek dosya verildi. Yıllık 44 bin 320 TL muammen bedel ile ihaleye çıkarılan koyu, 50 Bin TL bedel veren mevcut işletmeci Hüseyin Muyken aldı. 
 
        İhale sonrasında mevcut şartname hakkında bilgi veren İhale Komisyonu Başkanı Yalçın Balcıoğlu, koylara girişlerden ücret alınmayacağını söyledi. Daha önce girişte kişi başına alınan 3,5 TL ücretin şartname gereğince bundan sonra alınmayacağını ifade eden Balcıoğlu, "Sadece aracı ile giren kişiler oto park ücreti ödeyecek. Yaya olarak giren kişilerden kesinlikle ücret alınmayacak. Bu şekilde koyların vatandaşlar tarafından kullanımı da yaygınlaştırılmış olacak." dedi. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)