Mahkemenin kararı sevinçle karşılandı

Fethiye Ölüdeniz'de Kumburnu ve Belceğiz halk plajlarının özel bir şirkete ihaleye verilmesine tepki gösteren Fethiyeliler mahkemenin verdiği kararla rahatladı.

Mahkemenin kararı sevinçle karşılandı
Mahkemenin kararı sevinçle karşılandı
Bu içerik 2322 kez okundu.
Advert

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, yılda yaklaşık 8 milyon lira gelir getirdiği açıklanan dünyaca ünlü Ölüdeniz ile Belcekız plajlarının 2 milyon 690 bin liraya ihale edilmesi büyük kamuoyu toplamıştı. Fethiye'deki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tepkilerini eylem yaparak gösterdi. Yaşanan gelişmelerin ardından MELSA şirketi, Muğla 1’inci İdari Mahkemesi’ne başvurdu.   Yapılan itiraz sonucunda mahkeme, ihaleyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Muğla 1’inci İdari Mahkemesi, dava konusu işlemin telafisi güç veya imkansız zararlar doğurabileceği gerekçesiyle, ihalenin yürütmesini durdurdu.

Yaşanan bu gelişmeler Fethiyeli vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Plajın işletmesinin yok pahasına bir şirkete verilmesine anlam veremediklerini kaydeden vatandaşlar, mahkemenin doğru olanı yaptığını söyledi. Fethiye'de bilişim işi yapan Özgür Karaçam, plajların Fethiyelilerin olduğunu belirterek işletmesinin ilçeye bırakılmasınının gerektiğini söyledi. Öz sermayesi Fethiye olan bir firma veya belediye imkanlarıyla işletilmesi halinde Fethiyelilerin içinin rahat olacağını kayeden Karaçam, mahkemenin kararını yerinde bulduğunu söyledi.

Fethiye'de büfe işletmeciliği yapan Sedat Göbüt plajların peşkeş çekildiğini söylediği ifadesinde mahkemenin kararının isabetli olduğunu belirtti. Bir başka mekan işletmecisi Kemal Yılmaz da cüzi miktarlarla Fethiyenin değerlerinin başkalarına teslim edilmesinin yanlış olduğunu açıkladı. Plajların halkın kullanımına açılması gerektiğini anlatan Yılmaz, mahkemenin verdiği durdurma kararının halkın sesine kulak verilmesi olduğunu kaydederek, herkesin mahkeme kararlarına uyması gferektiğini söyledi.

Burcu Sarıbaz ihale bedelini komik bulduğunu söylerken, berber Mustafa Balcı da ihalenin daha önceden ayaralnmış masa üstünde yapıldığını iddia etti. Fethiye halkının bu ihaleye inanmadığını aktaran Balcı, "Kazanılan para belli ihalenin parası belli. Ortada gülünç şeyler dönüyor. Mahkemenin kararını doğru buluyorum. fethşyelileri rahatlatan bir karar. Bu ihaleyi yapanlar nasıl rahat uyuyor bilmiyorum. Ama Fethiyelilerin şuan içi rahatladı." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)