Şelaleden düşen turist kurtarıldı

Malzeya'dan tatil için geldiği Muğla'nın Fethiye ilçesinde kayalıklardan düşerek yaralanan turist kadın, UMKE ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düştüğü belirlenen Malzeyalı kadın, 1,5 saat süren bir taşıma işleminin ardından hastaneye ulaştırıldı.

Şelaleden düşen turist kurtarıldı
Şelaleden düşen turist kurtarıldı
Bu içerik 2576 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre tatilini Fethiye'de geçiren Malzeya vatandaşı Serena Pang Soo Yean(26), arkadaşlarıyla birlikte Kelebekler Vadisi'ne geldi. Burada bulunan şelaleyi gezen turist kadın, dengesini kaybederek 10 metre yükseklikten şelalenin göletine düştü. Arkadaşlarının hemen yardımına koştuğu Malzeyalı turist, düşme sırasında başına aldığı darbe sonrasında bilincini kaybetti. Bunun üzerine arkadaşları 112 komuta merkezini arayarak yetkililerden yardım istedi. Bölgenin kayalık olması ve yolunun bulunmaması üzerine komuta merkezi olay yerine UMKE kurtarma ekibini de yönelndirdi. Sağlık ve kurtarma ekipleri Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir botla deniz yoluyla Kelebekler Vadisi'ne gitti. . Yaralı turiste karadan yürüyerek ulaşan UMKE ve 112 ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Sedyeye alınan Yean, yaklaşık 1,5 saat taşınarak Kelebekler Vadisi Plajına getirildi. Buradan Sahil Güvenlik botuna alınan yaralı kadın Ölüdeniz mahallesinde bkleyen ambulansa konuldu. Ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi'ne getirilen ve burada tedavi altına alınan yaralı turistin başından aldığı darbe nedeniyle hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan UMKE Fethiye Sorumlusu Eyüp Önver, 112 komuta merkezine ihbar gelmesiyle birlikte harekete geçtiklerini anlattı. Kelebekler Vadisi'nde bulunan yaralıya ulaşmak için Sahil güvenlik komutanlığı'ndan yardım istediklerini anlatan Önver, "Yaralıya ulaşır ulaşmaz ilk tedavisini olay yerinde yaptık. Daha sonra sedyeye koyduğumuz yaralıyı yaklaşık 1,5 saat boyunca taşıyarak Kelebekler Vadisi'ne getirdik. Buradan da yine Sahil Güvenlik komutanlığı'na bağlı botla ambulansa ve oradan da hastaneye getirdik. Yaralının durumunun ciddiyetini koruduğunu öğrendik." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)