Her gün 3 bin kişi ücretsiz iftar açacak

Fethiye ilçesinde Ramazan ayı boyunca 4 adeti şehir merkezinde olmak üzere köylerde gezici olarak kurulacak iftar çadırlarında 3 bin kişiye iftar yemeği verilecek. Ayrıca Fethiye Belediyesi tarafından 7 bin adet iftar paketi dağıtımı yapılacak.

Her gün 3 bin kişi ücretsiz iftar açacak
Her gün 3 bin kişi ücretsiz iftar açacak
Bu içerik 2115 kez okundu.

Fethiye Belediyesi Ramazan ayında Çatalarık Sosyal Tesislerinde, Menteşeoğlu İlköğretim Okulunda ve Köprübaşı mevkiinde 3 iftar çadırını bu yılda kuracak. Fethiye Belediyesi aynı zamanda 21 köy ve 6 belde de her gün sırayla ve belirli günlerde iftar çadırlarını kurarak vatandaşlarla buluşacak. Zabıta Müdürlüğü ekipleri evlerinden çıkamayan vatandaşlara da sıcak yemek servisinde bulunacak. Belediye Zabıta Müdürlüğü aynı zamanda bu yıl 7 bin kişiye de Ramazan paketi dağıtımı yapacak.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halime Ok, bu yıl köy ve beldelerde de iftar çadırı kuracaklarını söyledi. Ok, "Geçtiğimiz yıllarda Çatalarık’ta, Menteşeoğlu’nda ve Köprübaşı mevkiinde iftar çadırları kuruyorduk. Bu yılda bu iftar çadırlarına ilaveten Büyükşehir yasasıyla Fethiye Belediyesi sınırlarına bağlanan 6 belde ve 21 köyümüzde de her gün sırayla iftar çadırları kuracağız. Bunların yanısıra önceden tespit ettiğimiz 7 bin vatandaşımıza da Ramazan paketleri dağıtacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Ramazan ayı boyunca iftar çadırı geleneğini yıllardır geleneksel olarak sürdüren Fethiye Ayışığı Derneği de günlük 750 kişiye iftar açtıracak. Fethiye Anadolu İmam hatip Lisesi Yanında kurulan İftar çadırında 30 Gün boyunca vatandaşlara iftar yemeği ikramında bulunacak olan dernek, aynı zamanda yaşlı ve hasta olduğu için evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine de evlerine her gün sıcak yemek servisinde bulunacak. Ay Işığı yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhanettin Tuna “Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi yanında bulunan alanda İftar çadırı kuracağız. Ramazan ayı boyunca günlük ortalama 750 kişiye iftar yemeği vermeyi planlıyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)