Nif Kiraz Festivali Yapıldı

Bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Nif Kiraz Festivali Fethiye Belediyesi tarafından yapıldı. Nif Mahallesi meydanında gerçekleşen etkinlikte en iyi kiraz yetiştiricisi Cevdet Türkmen seçildi.

Nif Kiraz Festivali Yapıldı
Nif Kiraz Festivali Yapıldı
Bu içerik 2588 kez okundu.

Kiraz Festivaline Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Üzümlü Karakol Komutanı, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Saruhan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik Fethiye Belediyesi Mehteran Takımının gösterileriyle başladı. Nif köyünde yürüyüş yapan Mehteran Takımı konser alanında da mini bir konser verdi. Mehteran takımının ardından Belediye Folklor ekibi sahne aldı. Katılımcılara görsel şov sunan Folklor ekibi vatandaşlar tarafından yoğun alkış aldı. Nif Mahallesi meydanında gerçekleşen etkinlikte en iyi kiraz yetiştiricisi de seçildi. Mahallenin önde gelen isimlerinin jüri üyeliğinde gerçekleşen seçimde Cevdet Türkmen en iyi kiraz yetiştiricisi ödülüne layık görüldü. Türkmen’e hediyesini AKP İlçe Başkanı Kadir Saruhan takdim etti.

 

Türk Halk Müziği sanatçısı Adem Kazan’ın türküleriyle Nif sakinleri pistte uzun süre oynadı. Adem Kazan’ın birbirinden güzel türküleriyle Nif sakinleri unutulmaz bir gece geçirirken Mahalle Muhtarı Ferhat Uysal, Kiraz festivalinin sadece Nif’i değil, yakın mahalle, ilçe ve illeri yakından ilgilendirdiğini ifade etti.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da "Merak etmeyin. Nif köy olacak. Üzümlü de belde olacak. Siyaseten söylemiyorum, Büyükşehir’in çok da fazla bir şey getirmediğini yaşadıkça hepimiz göreceğiz. Bizler sizlerden aldığımız güçle buralara hizmet edeceğiz. Sizlerde bizim yaptığımız hizmetlerden inşallah mutluluk duyacaklar. Bizler seneye siz kimi isterseniz onu getireceğiz. Onu dinleyeceksiniz. Bu sözü de burada vermiş olayım” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)