Fethiye’de ekmek ve simit 90 kuruş oldu

Fethiye’de 75 kuruş olan ekmek fırıncılardan gelen talep doğrultusunda Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından 90 kuruşa yükseltildi. Fethiye’de 2011 yılından bu yana 75 kuruşa satılan 250 gram ekmek bundan böyle 90 kuruşa satılacak

Fethiye’de ekmek ve simit 90 kuruş oldu
Fethiye’de ekmek ve simit 90 kuruş oldu
Bu içerik 2202 kez okundu.
Advert

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Fırıncılardan gelen talep Doğrultusunda ekmeğe zam yaparak 75 kuruştan 90 kuruşa çıkartı. 250 Gram ekmeğin fiyatı 90 kuruşa yükseltilirken 75 kuruşa satılan 100 gram simit’in fiyatı da aynı şekilde 90 kuruşa yükseltildi.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Fethiye’deki fırıncı esnaflarımız fiyatların yeniden düzenlenmesi için odamıza bir fiyat tarifesi sundular. Bizde bunu konuyu Muğla Üst Birlik Başkanımız Şükrü Ayyıldız’ ile görüşerek fırıncılarımızın fiyat tarifelerini kendilerine verdik. Fırıncı esnafımızın giderlerinin artmasından dolayı şuanda 75 kuruşa satılan 250 gram ekmek bundan sonra 90 kuruşa satılacaktır. Muğla’nın tüm ilçelerinde ekmek 1 TL’den satılıyor. Fırıncı esnaflarımız odamıza gelerek yeni fiyat tarifelerini almak zorundadırlar. Fiyat tarifesini almayan fırıncı 90 kuruşa ekmek satamaz. Fırıncı esnaflarımız önümüzdeki günlerde kendi aralarında anlaşarak 90 kuruşa ekmek satmaya başlayacaklardır. Bu fiyatı belirlemeden önce tüm ilçelerdeki ekmek fiyatlarını araştırarak halkımızı da düşünüp ona göre artış yaptık. Milas İlçesinde 300 gram ekmek 1 TL, Marmaris İlçesinde 250 Gram 1 TL, Bodrum’da 250 Gram 1 TL, Dalaman ’50 Gram 1 TL, Muğla Merkez’de 300 Gram 1 TL, Yatağan’da 250 Gram 1 TL, Fethiye’de ise 250 Gram ekmek 90 Kuruştur. Bununla birlikte 100 Gram simit’in fiyatı da 90 kuruş olarak belirlendi. Seydikemer ilçemizde bulunan fırıncı esnaflarımıza da şuanda fiyatı biz verdik. Hafta sonunda Seydikemer Esnaf Odası’nın genel kurulu gerçekleştikten sonra oradaki Esnaf Odası Başkanımız Harun Sağır fiyatları verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)