Hedef: Sağlık turizmiyle sezonu uzatmak

Sağlık turizminin geliştirilmesi ve yeni pazarların oluşturulması amacıyla Marmaris’te kurulan Sağlık Turizmi Geliştirme Derneği, tüm Muğla ilinin sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalarına başladı.

Hedef: Sağlık turizmiyle sezonu uzatmak
Hedef: Sağlık turizmiyle sezonu uzatmak
Bu içerik 2015 kez okundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Marmaris Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Mehmet Töreyenler, Muğla Sağlık Turizm İl Temsilcisi Sağlık Müdürlüğünden Zehra Kaçar ve Uluslararası Hasta Rehberi İsmail Karademir FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı ve FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Özütok ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gürsü Özdemir’e derneğin amacı ve hedefleri konusunda bilgi vererek destek istediler.

 

Amaçlarını Muğla İli olarak sağlık turizminden pay alınmasını gösteren Mehmet Töreyenler “Amacımız sağlık turizmi açısından Muğla’nın tanıtımını yapmak. İlk etapta ilgili fuarlara katılıp Muğla’nın sağlık turizmindeki avantajlarını tanıtmayı planlıyoruz” dedi.

 

Töreyenler konuşmasında turizmin 3- 4 aya sıkıştığını hedef ay olarak mart ve kasım’ı sezona dahil etmek istediklerini belirterek “Hedef ülke olarak, ülkemizi ve bölgemizi deniz-kum-güneş’ten tanıyan İngiltere ve Hollanda olarak belirlemek istiyoruz. Hedef hastalıklar ise daha yoğunluklu olarak estetik olabilir diye düşünüyoruz. Hastane ve doktorlarımız kalite olarak çok iyi. Örnek olarak İngiltere’de bir diş yaptırdığı fiyata burada beş diş yaptırabilir, hem de kalite olarak daha iyi şekilde. Fiyat ve kalite avantajımızı ortaya koyacağız” diye konuştu.

 

Haziranın üçüncü haftasında Marmaris’te tüm il dinamiklerinin yer alacağı bir toplantı düzenlediklerini belirten Töreyenler, “En büyük dezavantajımız uçak seferlerinin ekim ayında bitip, nisan sonunda başlaması. Uçak seferlerinin erken başlamasını sağlamak için neler yapabiliriz bunun için görüş alış verişinde bulunalım istiyoruz. FTSO olarak sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Ağustos ayında genel kurulumuzu yapıp AB ve GEKA’ya destek için başvuracağız. Ayrıca sağlık turizmi için gelen turistler için Ekonomi Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ciddi desteği var” dedi.

 

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı yardımcısı Günay Özütok, sağlık turizminin plansız olarak başladığını ve devam ettiğini belirterek “Birçok İngiliz vatandaşı buraya diş yaptırmaya geliyor. Orada ödeyeceği bir diş parasına burada dişini yaptırıyor üzerine de çok iyi bir tatil yapabiliyor. Bu tarz bir çalışmaya elimizden gelen desteği veririz. Yapılacak toplantıya da seve seve katılırız. Turizmimiz 3- 4 aya sıkıştı kaldı. Biz FTSO olarak turizmin çeşitlendirilmesi konusunda çaba harcıyoruz. Bu amaçla 38 yürüyüş rotasını turizme kazandırdık. Spor turizminin geliştirilmesi ve yamaç paraşütü sporunun yıl boyu yapılabilmesi için çalışmalarımız var. Bölgemiz sağlık turizmi için ciddi bir potansiyele sahip, bunu harekete geçirmeliyiz diye düşünüyoruz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu