Saatcı: 5 TL'lik suya tepki gösteririz

Muğla’nın Büyükşehir meclisi gündeminde yer alan ve büyük tepki toplayan suyun ton fiyatının 5 TL olması teklifine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da tepki gösterdi.

Saatcı: 5 TL'lik suya tepki gösteririz
Saatcı: 5 TL'lik suya tepki gösteririz
Bu içerik 3020 kez okundu.

Muğla’nın Büyükşehir statüsüne girmesiyle birlikte ilçe belediyelerindeki birçok yetki Büyükşehir’e geçmişti. Büyükşehir meclisi gündeminde de yer alan suyun ton fiyatının 5 TL olacağı haberleri büyük tepkilere yol açmıştı. Kamuoyunu uzun süreden bu yana meşgul eden su fiyatları Fethiye Belediyesi Meclisi toplantısı sonrası gündeme gelince Belediye Başkanı Behçet Saatcı açıklamalarda bulundu. 

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yaptığı değerlendirmede, “İçimizde Büyükşehir meclisinde olan arkadaşlarımız var. Biz geçen toplantıya gittik. Bizim önümüze bir tarife cetveli geldi. Bizi ilgilendiren konu o. Fiyat tarife cetvelinde gerçekten konutlarda 1 ton suyun bedeli 4 TL. 0,50 atık su bedeli, birde KDV var. Bu da aşağı yukarı 5 TL. Şimdi su bizde 1 TL. Bizden istenen rakam 5 TL. Bakın ben hiç siyasi parti ayrımı yapmak istemiyorum. Böyle bir şey yok. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızın da bu konuda değerlendirmeleri oldu. Bizimde oldu. AKP’li arkadaşlarımızın da oldu. Fakat Osman ağabey, (Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün) bizden bir şey rica etti. Bize dedi ki, ’25 gün böyle geçsin. Ben arkadaşlarımızı Fethiye’ye, Bodrum’a, Marmaris’e göndereceğim. Arkadaşlarım derslerine çalışsın. Son bu fiyatları 10 Haziran’da yapılacak olan mecliste tekrar belirleyelim. 25 gün boyunca hepimiz suyu 5 TL’den içeceğiz. Bu da Osman Ağabey’in ‘Bu gündem maddesini 10 Haziran’daki meclise getirip, fiyatları belirleyeceğiz’ diye bize vermiş olduğu söz üzerine oy birliği ile çıktı. Biz orada dedik ki, ‘Biz bunu anlatamayız’ Eğer bu rakam makul bir rakama çekilmez ise orada söyleyeceklerimiz var. Bodrum yarımadasında su yoktur. Fiyat yüksek olabilir. Pompa ile basılıyor su Ölüdeniz’e, maliyeti yüksek olabilir. Ama bizim gibi 40 km öteden kaynak suyu olarak cazibeyle gelen suyu 1 TL’ye satmamıza rağmen, Alman Kalkınma Bankasından almış olduğumuz krediyi ödeyip, maaşları ödeyip, üzerine yatırımda yapabilecek geliri elde eden suyun 1 TL’den fazla satılmasını biz Fethiyeliler olarak uygun görmeyiz. Bu en fazla belki 1,5 TL olabilir. Bizde daha da fazlasına arkadaşlar olarak tepki veririz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)