128 derede ıslah çalışması yapılıyor

Fethiye’deki Mut Deresi ve bağlantıları gibi Muğla il genelinde 128 derede ıslah çalışması sürüyor.

128 derede ıslah çalışması yapılıyor
128 derede ıslah çalışması yapılıyor
Bu içerik 1971 kez okundu.
Advert

Devlet Su İşleri (DSİ) 213.  Şube Müdürü Mehmet İskenderMuğla‘da tamamlanan ve devam eden dere temizliği ile ıslah çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İskender, “İl genelinde 2012-2013 yılında 64+64 olmak üzere toplamda 128 derede ıslah çalışması yapıldı ve çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Karadere mevkiinde devam eden dere temizliği ve ıslah çalışmaları hakkında incelemelerde bulunan Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, il genelindeki çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Sezon sonunda 19 projenin tamamlanacağını söyleyen İskender, il genelinde toplam 70 proje bulunduğunu bildirdi. Şu anda devam eden 25 proje olduğunu söyleyen İskender, “Toplam proje bedeli 562 milyon TL. Bu sene alınan ödeneğimiz ise 48 milyon TL. Şu anda devam eden 25 projemiz var. Bu sene tamamlanacak olan işlerimiz var. Bunlardan 3′ü baraj, 2′si büyük sulama, 5 tanesi de gölet ve sulama, 1′i içme suyu tamamlama, 8 tane taşkın koruma ve tel setleri olarak sıralayabiliriz” diye konuştu.

Can ve mal kayıplarının yaşanmaması için dere yatakları üzerinde çalışmaların sürüdüğünü söyleyen Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden de, “İklim değişiklikleriyle eskiye göre anlık yağış oranı çok fazla olmaya başladı. Yıllık ortalamadan ziyade, bir anda düşen yağış miktarında artış oldu. Bu da ciddi bir şekilde nüfus yerleşkesindeki yerleri sıkıntıya sokuyordu. DSİ‘nin çalışmaları ile birçok deremizde bu sıkıntılar ortadan kalkacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)