Bahar Şenliğinin Geliri Öğrencilere Burs Olacak

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Gönül Dostu hanımlar Derneği tarafından geliri öğrencilere burs sağlamak için bahar şenliği düzenleniyor. 4 gün boyunca devam edecek şenlik gündüz kermes akşam ise kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Bahar Şenliğinin Geliri Öğrencilere Burs Olacak
Bahar Şenliğinin Geliri Öğrencilere Burs Olacak
Bu içerik 1660 kez okundu.
Advert

Eğitim öğretim gören fakir öğrencileri okutmak için onlara burs desteği sağlayan Fethiye Gönül Dostu Hanımlar Derneği, çalışmalarını Bahar şenliği ile süslüyor. Daha fazla çocuğa burs sağlamak için kolları sıvayan Fethiyeli kadınlar, Salı Pazarı meydanında kermes kurdu. 4 gün boyunca açık kalacak şenlik, akşamları da farklı kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Tamamı ilçede yaşayan gönüllülerden oluşan Fethiye Gönül Dostu Derneği tarafından organize edilen şenliğin açılına vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. 11 Mayıs tarihine kadar devam edecek şenlikte; oyuncaktan zücaciyeye, bebek giyimden el işine, elektronik eşyadan giyim eşyasına kadar birçok malzeme satışa sunuluyor.

Fethiye  Gönül Dostu Hanımlar Derneği Başkanı Halime Turhan, Bahar Şenliği'nden elde edilecak gelirin eğitim çağındaki çocuklara burs olarak geri döneceğini söyledi. Bütün Fethiyelileri kermese davet eden Turhan, 4 gün boyunca alışveriş, giyecek ve kültür alanında güzel bir program yapılacağını kaydetti. Turhan, "Şenliğimiz dahilinde gündüz stantlarımızda kadınlarımız tarafından yapılan el emeği göz nuru yiyecek ve giyecekler yer alacak. Bahar Şenliğimizin akşam bölümünde ise konserler ve şiir dinletileri olacak. Vatandaşlarımız kermesimizi sabah 08.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında gezebilirler. Tüm halkımızı eğitime katkı amacıyla düzenlenen Bahar Şenliğimize bekliyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)