Çarşamba gününe aman dikkat

27 Nisan’da Alanya’dan başlayacak turun dördüncü etabında 30 Nisan 2014’te Fethiye-Marmaris arasında bisikletçiler mücadele edecek. Yarış nedeniyle 30 Nisan Çarşamba günü Fethiye’de bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Çarşamba gününe aman dikkat
Çarşamba gününe aman dikkat
Bu içerik 2515 kez okundu.
Advert

1963 yılında “Marmara Turu” adıyla düzenlenmeye başlayan ve ilk kez 1965 yılında Uluslararası statüde düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı makamı himayesine alındığı yıldan bu yana Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) yarışma takviminde adına yakışır bir ilerleme kaydetmiş ve 2010 yılından itibaren 2.HC kategorisine yükselerek Avrupa Turları arasında prestijli bir konuma ulaştı.

Dünya genelinde profesyonel takım ve sporcular arasında 8 gün boyunca tanık olduğumuz üst düzey rekabet Türkiye’de bisiklet sporunun gelişmesine katkı sağlayan önemli bir hamle oldu. Bisiklet sporunda ilk Avrupa Şampiyonluğu, Olimpiyat oyunlarına 40 yıl aradan sonra 3 bisikletçi ile katılmamız, bisiklet endüstrisinin canlanması, bisiklet topluluklarının, bisiklet faaliyetlerinin sayısındaki artışta “Bisikletin 50 yıllık tutkusu” Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu”nun yarattığı ivme yadsınamayacak bir role sahip.

 

Fethiye’de trafiğe kapatılacak yollar:

 

1. Atatürk Caddesisaat 11:00 dan itibaren; 505 Sokak ile Fevzi Çakmak Caddesi 26. Sokak arası trafiğe kapatılacaktır.

Bu nedenle;Trafik akışının sağlanacağı güzergah:

Karagözler istikametinden gelen ve Karagözler istikametine gidecek olan sürücüler, Debboy Üst Yol’u kullanacaklardır.

Çarşı istikametine gelecek veya çarşı istikametinden gidecek olan sürücüler, Çarşı Caddesini ve 97. Sokağı kullanacaklardır.

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Okullara gelen ve giden okul servis araçları 505. Sokak, Kaya Caddesi, 504 Sokak ve Pürşahbey Caddesi’ ni kullanacaklardır.

2.Cahit Gündüz Caddesisaat 12:00 dan itibaren; Eski Hastane Kavşağı ile Yunus Nadi Caddesi arası trafiğe kapatılacaktır.

Trafik akışının sağlanacağı güzergah:

Çarşı istikametine gelecek ve çarşı istikametinden gidecek olan sürücüler Muzaffer Dontlu Caddesi, Celal Bayar Caddesi, Mustafa Kemal Bulvarı (Tarık Maro Caddesi ile Ovacık ışıklı kavşağı arasını) ve Adnan Menderes Bulvarı’ nı kullanacaklardır.

3. Mustafa Kemal Bulvarısaat 12:00 dan itibaren; Kaymakamlık konutu ışıklı kavşağın ile Cahit Beğenç Bulvarı arası trafiğe kapatılacaktır.

Trafik akışının sağlanacağı güzergah:

Yunus Nadi Caddesi, Tarık Maro Caddesi, Yerguzlar Caddesi, Şehit Nihat Oran Caddesi ve Namık Kemal Caddesi Üzerinden Celal Bayar Caddesi ve Adnan Menderes Bulvarını kullanacaklardır.

4.Cahit Beğenç Bulvarısaat 12:00 dan itibaren; Orient (Aries) ışıklı kavşağın ile Çevre yolu Yeni Çalış Kavşağı arası trafiğe kapatılacaktır.

Trafik akışının sağlanacağı güzergah:

Muğla ve Antalya istikametinden veya bağlı köy ve beldelerden şehir merkezine gelecek olan sürücüler Çevre Yolu Osman Kaya Bulvarı Üzerinden Adnan Menderes Bulvarı ve Süleyman Demirel Bulvarı’ nı kullanacaklar.

Çalış Bölgesini kullanacak olan sürücüler Barış Manço Bulvarı, Yerguzlar Caddesi Üzerinden Mustafa Kemal Bulvarını Ve Adnan Menderes Bulvarını kullanacaklar.
Tur 2014 parkuru
Etap Etap Uzunluğu Tarih
1. Etap Alanya -Alanya 141 km 27 Nisan
2. Etap Alanya – Kemer 175 km 28 Nisan
3. Etap Finike-Elmalı 185 km 29 Nisan
4. Etap Fethiye-Marmaris 132 km 30 Nisan
5. Etap Marmaris-Bodrum(Turgutreis)183km 1 Mayıs
6. Etap Bodrum – Selçuk 182 km 2 Mayıs
7. Etap Kuşadası-İzmir 135 km 3 Mayıs
8. Etap İstanbul-İstanbul 121 km 4 Mayıs

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu