Mahsur kalan fotoğrafçılar kurtarıldı

Kayaköyü’nde fotoğraf çekmek için çıktıkları 230 metre yüksekliğindeki kayalıkta mahsur kalan 3 kişi, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından 12 saat süren operasyonla kurtarıldı.

Mahsur kalan fotoğrafçılar kurtarıldı
Mahsur kalan fotoğrafçılar kurtarıldı
Bu içerik 1150 kez okundu.
Advert

Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi'nde tatil yapan Metin Demirci (45), Selçuk Demir (30) ve Uğur Kaya (24), dün Sabah 06.30 sıralarında kaldıkları kamp yerinden doğa yürüyüşü yapmak için ayrıldı. Bir müddet dağlık alanda yürüyen ve etrafı fotoğraflayan doğaseverler, takip ettikleri patika yoldan çıkarak tırmanışa geçti. Soğuksu ile Gemile Adası mevkii arasında kaybolan 3 kişi, tırmanma sırasında kayalık bir alanda sıkıştı. Kayalıklarda mahsur kalan 3 arkadaş yollarını bulamayacaklarını anlayınca jandarma ve AKUT ekiplerinden yardım istedi. İhbarı değerlendiren AKUT ekipleri, Fethiye’den yola çıkarak bölgeye geldi. Soğuksu mevkine yürüyüşe geçen ekipler, uydu takibi ile kaybolan 3 kişinin yerini tespit etti. Yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından kaybolan kişilere ulaşan AKUT ekibi, operasyon başlattı. 

3 arkadaşın mahsur kaldığı kayalığın zirvesine çıkan ekipler, ip istasyonu kurarak inişe geçti. 60 metrelik inişin ardından mahsur kalanlara ulaşan ekip, önce Metin Demirci'yi halatla çekerek kayalıklardan çıkardı. Demirci hemen sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra Selçuk Demir ve Uğur Kaya da mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı. Demirci, Kaya ve Demir'in genel sağlık durumlarının iyi olduğu anlaşılınca dönüş için yürüyüşe geçildi. Yürüyüş mesafeleri ile birlikte 12 saat sonra operasyonun başladığı noktaya dönen ekipler, kurtardıkları doğaseverleri jandarma ekiplerine teslim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)