23 Nisan çocuk şenliği ile kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94'ncü yılı Muğla'nın Fethiye ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında 7'nci Çocuk Şenliği yapılırken, Beşkaza Meydanı'nı dolduran çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

23 Nisan çocuk şenliği ile kutlanıyor
23 Nisan çocuk şenliği ile kutlanıyor
Bu içerik 1499 kez okundu.
Advert

Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 94'ncü yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de değişik etkinliklerle kutlanıyor. Beşkaza Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde gerçekleşen çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar çocuklara yönelik etkinliklerle devam ediyor. Kutlamalar kapsamında bu yıl 7'ncisi düzenlenen çocuk şenliğinin de açılışı yapıldı. Şenliğe katılan binlerce çocuk Beşkaza Meydanı'nı doldurarak, renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar, meydanda kurulan stant ve oyun alanlarında keyiflerince vakit geçiriyor.

 

Şenliğe Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve eşi de katıldı. Başkan Saatcı tek tek stantları gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

 

Şenlik alanında gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Saatcı, "Biz de çocukluk yaşadık, 23 Nisanlar kutladık. Resmi törenlerin azaltılmasına karşıyım ama stadyumda yapılan etkinlik biraz daha kısa tutulabilir. 23 Nisan'ın özüne ve ruhuna uygun olan burada yaşanan görüntülerdir. Bu ortamın hazırlanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.  Atatürk'ümüzü rahmetle, minnetle, şükranla ve özlemle anıyorum" diyerek duygularını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)