Gökyüzünde saz çalıp türkü söyledi(video)

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yerel bir sanatçı, yamaç paraşütü ile atlayış yaptığı sırada 2 bin metre yükseklikte cura isimli sazı çalıp türkü söyledi.

Gökyüzünde saz çalıp türkü söyledi(video)
Gökyüzünde saz çalıp türkü söyledi(video)
Bu içerik 2440 kez okundu.
Advert
Turizm sezonunun açılışını yapan ve yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya hazırlanan Muğla Fethiye, beraberinde renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. Fethiye’nin yerel sanatçılarından Adem Kazan, Ölüdeniz Mahallesinde gökyüzünde cura çalıp türkü şöleni gerçekleştirdi.
 
2 bin metre yükseklikteki konser için bin 700 metre yükseklikteki Babadağı’na çıkan Kazan, pilot Barış Aksoy ile atlayış gerçekleştirdi. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından gökyüzünde süzülmeye başlayan Kazan, yanında getirdiği küçük sazı Cura’yı çalmaya başladı. Hem Cura çalıp hem de türkü söyleyen Adem Kazan, gökyüzünde mini konser verdi.
 
Yamaç paraşütü pilotu tarafından kameraya kaydedilen Adem Kazan, iniş sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkü söylemenin kendisine büyük haz verdiğini söyleyen Kazan, bu heyecanı gökyüzüne taşıdığı için mutlu olduğunu söyledi. 
 
Gökyüzünde saz çalmanın farklı bir deneyim olduğunu anlatan Kazan, “Yamaç paraşütü ile atlayıp Ölüdeniz’i yukarıdan izlemek bambaşka güzel. Bunu bir de Cura ve türkülerle süsleyince tadına doyum olmuyor. İlk başlarda biraz heyecan yaptım. Ama alışınca mutluluğun tadını çıkardım. Sahne heyecanından farklı bir heyecanı var uçmanın. Gökyüzünde curanın sesini tam duyamadığım için sesimi tam bulamadım. Birlikte uçtuğum arkadaşım Denizlili imiş, gönlünü almak için Denizli türküsü de okudum.” dedi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)