Reklamı Geç
24 Haziran Seçim Sonuçları

Oyuncak silahlarını bırakan çocuklar kitaplarına kavuştu

Fethiye ilçesinde çocukların kitap okuma alışkanlıklarını kazanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan "Oyuncak silahını getir kitabını al" kampanyası bu yıl 5'nci kez yapıldı. Etkinlik kapsamında ilçedeki 3 bin çocuğa kitap dağıtımı yapıldı.

Oyuncak silahlarını bırakan çocuklar kitaplarına kavuştu
Oyuncak silahlarını bırakan çocuklar kitaplarına kavuştu
Bu içerik 990 kez okundu.
Advert

Arkadaşım Kitap Derneği(ARKİD) tarafından gerçekleştirilen Oyuncak Silahını Getir Kitabını Al kampanyasının 5’incisi yoğun katılım ile gerçekleşti. Etkinlik kapsamında tamamı çocuklardan oluşan bir kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Salı Pazarı mevkii'nden başlayan yürüyüş Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde(FBKM) son buldu.

Burada yapılan etkinlikte Fethiye’deki ilkokul öğrencileri oyuncak silahlarını getirip kitaplarını aldı. Kitap şenliğine dönüşen etkinlikte FBKM sanatçılarından Mustafa Selçukoğlu çocuklara bir konser verdi. Mustafa Selçukoğlu’nun şarkılarıyla coşan çocuklar daha sonra sıraya girip oyuncak silahlarını teslim edip kitaplarını aldılar. Etkinlik kapsamında 3 bin çocuğa kitap dağıtımı yapıldı.

 

Oyuncak Silahını Getir Kitabını Al projesini başlatan Sıddık Sönmez,  kitap dağıtımı sırasında çocuklara kitabın önemi hakkında bilgi verdi. İnsan hayatından kitabın ne kadar çok önemli olduğunu söyleyen Sönmez, en büyük amacının okullardaki pet şişeleri bir merkezde toplayıp kitaba dönüştürmek olduğunu açıkladı. Bu amaç için Sönmez, bisikleti ile Fethiye’den Ankara’ya giderek çalışmasını Başbakanlık yetkililerine sunmuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor