yapıkredi internet şubesi

Yabancı Dil Seslendirme

Babadağ orman yolunda sadece 20 ağaç kesildi

Babadağ orman yolunda sadece 20 ağaç kesildi

Orman yangınlarına karşı önlem alınmayı amaçlayan çalışmalarda, Babadağ’ı Karaağaç ve Kozağaç Mahallesine bağlayan orman yolunun yapım çalışmalarında sona geldi.

Babadağ orman yolunda sadece 20 ağaç kesildi
Babadağ orman yolunda sadece 20 ağaç kesildi
Bu içerik 2499 kez okundu.

Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nün yol şebekesi planı kapsamında yürütülen çalışmalarda Babadağ’ın güney yamacında yaşanabilecek olası yangınlara müdahale edilebilmesi amacıyla açılan orman yolu tamamlanma aşamasına geldi. 20 yıllık plan çerçevesinde yürütülen çalışmalarda 4 kilometre uzunluğunda orman yolu yapılıyor.

Bölgede her hangi bir yolun bulunmaması nedeniyle olası bir yangının bölgeye önemli zararlar vereceğini anlatan Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürkan Zorlu, yapım çalışmaları süren orman yolunun bölge için büyük önem arz ettiğini açıkladı.

Babadağ’ın bitki örtüsü ve konumu göz önüne alındığında olası bir yangında on binlerce ağaç ve canlının yok olma riskiyle karşı karşıya kaldığı belirtilen Zorlu, çalışmalar kapsamında yol güzergahında sadece 20 ağacın kesildiğini açıkladı. Bazı çevrecilerin iddia ettiği gibi bölgede ağaç katliamı yapılmadığını, aksine binlerce ağacı kurtarmak için çalışma yapıldığını kaydeden Zorlu, "Özellikle yaz aylarında yoğun bir yangın tehdidi altında bulun bölgemizde orman yangınlarıyla mücadele için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bu bölgemiz olası bir orman yangınında havadan müdahale için pek uygun değil. Hem yangınlara kolayca müdahale edebilmek, hem de yangınların yayılmasını engellemek için bu yola ihtiyacımız var. 30 ton su kapasiteli arazözlerimizle yangın ve geçiş güzergahına anında müdahale edebiliyoruz. Yapılan orman yolları sayesinde, ulaşılması çok zor olan bölgelerinde yaşanabilecek olası yangınlara müdahale edilerek yangının yayılması önleniyor. " dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu