Peygamberimiz Kur'an ve Naat'larla anıldı

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Fethiye Eğitim Gönüllüleri Derneği(FEGDER) tarafından Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir etkinlik gerçekleştirildi. Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, “Fethiye Sonsuz Nuru Okuyor” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Peygamberimiz Kur'an ve Naat'larla anıldı
Peygamberimiz Kur'an ve Naat'larla anıldı
Bu içerik 1286 kez okundu.
Advert

Peygamberimizin doğumu nedeniyle her yıl çeşitli etkiliklerle kutlanan Kutlu Doğum Haftası Fethiye'de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlu Doğum Haftası kapsamında Hafız Ünal Şahin tarafından Kuran’ı Kerim tilavetinin yanı sıra Grup Sazende, Saffet Yıldız ve Mehmet Emin Ayaz da sahne alarak tasavvuf müziği konseri ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Salı pazarı meydanında gerçekleştirilen etkinliğe Fethiyelilerin ilgisi büyük oldu. Meydanı dolduranlar Kuran tilaveti ile ve okunan Naat'larla peygamberimizi andı.

Gecede aynı zamanda 2 ay önce başlatılan Fethiye Sonsuz Nur'u okuyor yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Dereceye girenlere Umre ziyaretinin yanı sıra, dizüstü bilgisayar,tablet bilgisayar ve fotoğraf makinesinden oluşan çeşitli hediyeler verildi.

Gecede konuşan FEGDER başkanı Tevfik Günlü, peygamberimizi anmak için alanı dolduran kalabalığa teşekkür etti. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)'in bir gece ile anılmasının mümkün olmadığını, bütün insanlığın ömrü boyunca anması gerektiğini anlatan Günlü, okuma yarışması hakkında bilgiler verdi. Günlü, "Derneğimiz tarafından aylar öncesinden bir kitap okuma yarışması düzenlendi. Yarışma ile Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) hayatının anlatıldığı 3 ayrı eser okurlarla buluşturuldu. Yarışmaya Fethiye ve çevresinden 2 bin 500 kişi katıldı. Fethiye Sonsuz Nur Okuyor adlı yarışmamızın birincilerine bugün burada hediyelerini veriyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu