Fethiye Yusuf amcasını çok özleyecek

Yaptırdığı cami, okul ve yurt gibi yardımla Fethiyelilerin sevgisini kazanan İş Adamı Yusuf İzzet Gökçe hayatını kaybetti. Gökçe’nin cenazesi Fethiye Yeni Camii’nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Fethiye Yusuf amcasını çok özleyecek
Fethiye Yusuf amcasını çok özleyecek
Bu içerik 2012 kez okundu.
Advert

Belediyemiz tarafından yapılan Huzurevi başta olmak üzere, Karagözler Camisi ve birçok sosyal projeye büyük destek veren Yusuf İzzet Gökçe, kendi adına yaptırdığı İlköğretim Okulu ve eşi Gülşen Gökçe adına yaptırdığı Kız Meslek Lisesi ile de eğitime büyük destekler vermişti.

3 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Gökçe, yoğun bakımda verdiği hayat mücadelesini kaybetti. Dün gece hayatını kaybeden Gökçe için bugün cenaze namazı düzenlendi. Fethiye Yeni Cammi’nde düzenlenen törene Muğla Valisi Hakan Güvençer, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Yusuf  İzzet Gökçe’nin cenazesi Taşyaka mezarlığında toprağa verildi.

Yusuf İzzet Gökçe, 1932 yılında Fethiye Kaya - Keçiler Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye’de tamamladı. 1946 yılında babasının yanında ticarete başladı. Yusuf İzzet Gökçe, 1968-1973 yılları arasında Belediye Meclis üyesi seçildi.

Fethiye Devlet Hastanesi Diş Polikliniği’ni tüm araç ve gereç donanımlarını sağlayan, Karagözler Camisi’nin yapımına katlı koyan Gökçe, kendi ve eşi adına yaptırdığı 2 adet okul bulunuyor. Fethiye Yaşlılar ve Huzur Evi’nin dördüncü katının yapım ve donanımını da sağlayan Gökçe, mütevazı kişiliği ve hayırseverliği ile tanınıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda