Facebook Meğri yanlışından döndü

Facebook yönetiminin kendi başına buyruk olarak Fethiye'nin ismini Meğri olarak değiştirmesi yanlışı düzeltildi. Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook profillerde artık Fethiye ismi kullanılıyor.

Facebook Meğri yanlışından döndü
Facebook Meğri yanlışından döndü
Bu içerik 1975 kez okundu.
Advert

Sosyal paylaşım sitesi Facebook aylardır yaptığı uygulamayı sonlandırdı. Facebook Fethiye adını Latince adı olan Megri ile değiştirmiş ve kullanıcıların iradesi dışında profillere Megri olarak yansıtmıştı. Kullanıcılardan gelen yoğun tepkiye rağmen uygulamasından vazgeçmeyen Facebook hakkında Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na şikayette bulunmuşlardı.

 

Milletvekilleri Boğa ve Özden’in başvurusunu değerlendiren kurum, facebook yetkilileriyle gerekli yazışmaları gerçekleştirerek durumu düzeltmesini talep etti. Son zamanlarda Türk adli makamlarının aldığı kararları uygulamayan sosyal medya platformlarının kapatılması ile gündeme tekrar gelen Facebook, böylece bir yanlışlığı düzelterek, hatasından vazgeçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, bir Fethiyeli olarak, Megri adının kullanılması kabul edilemez bir durumdu ve bundan her Fethiyeli gibi rahatsızlık duyduk. İlk andan itibaren de konuyla ilgili girişimlerde bulunduk ve sonunda hata düzeltildi’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)