Seydikemer'in meclisinde kimler yer alıyor

Büyükşehir Yasası ile Fethiye'den ayrılarak ilçe statüsü kazanan Seydikemer'de yapılan 30 Mart Mahalli İdareler seçimini Ak PArti'nin adayı Yakup Otgöz kazandı.

Seydikemer'in meclisinde kimler yer alıyor
Seydikemer'in meclisinde kimler yer alıyor
Bu içerik 3796 kez okundu.
Advert

. 44 bin 930 seçmenin bulunduğu Seydikemer'de 42 bin 481 kişi oy kullandı. 2 bin 531 oyun geçersiz sayuıldığı seçimler sonunda Ak Parti adayı Yakup Otgöz, 16 bin 141 oy alarak Seydikemer'in seçilen ilk belediye başkanı oldu. Otgöz'ü 14 bin 517 oy alan CHP'li aday Alim Karaca takip etti. MHP'li aday Erdal Eroğlu ise 7 bin 508 oy alabildi.

 

Seydikemer Belediye Meclisi seçimlerinin galibi de AK Parti oldu. Buna göre 16 bin 89 oy alan Ak Parti, mecliste 14 üyesi ile yer alacak. CHP mecliste 8 üye ile temsil edilirken, MHP'nin temsil sayısı ise 3 olarak gerçekleşti.

 

Öte yandan Seydikemer seçimini kazanan ve ilçenin ilk belediye başkanı seçilen Yakup Otgöz’e AK Parti Muğla Milletvekilleri tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Seydikemer meydanında Otgöz'e destek veren vekiller, sorunsuz geçen seçimler için bütün seçmenlere teşekkür etti.

 

Vekillerin ardından konuşan Yakup Otgöz de,  seçmenlere teşekkür ederek her noktaya eşit hizmet sözü verdi.Herkese eşit mesafede yaklaşıp hizmet etmenin asli görevleri olduğunu anlatan Otgöz, " Seydikemer’de Ak belediyeciliğini temsil etmek ve Seydikemerli hemşerilerime hizmet etmek bizler için onur ve gurur vericidir. Seçim çalışmaları boyunca bizlere destek veren tüm arkadaşlarıma, ağabeylerim, ablalarıma ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizler Seydikemer’de oy versin vermesin herkesin belediyesiyiz ve herkese hizmet için varız. Seçim çalışmaları boyunca vatandaşlarımızdan herhangi birini veya birilerinin kalbini kırdı isek onlardan özür diliyorum ve haklarını helal etsinler.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu