Hangi aday ne kadar oy aldı

Yaklaşık 3 aydır devam eden maraton sona erdi ve halk kararını verdi. Peki henüz resmi olmayan sonuçlara göre kim ne kadar oy aldı.

Hangi aday ne kadar oy aldı
Hangi aday ne kadar oy aldı
Bu içerik 6061 kez okundu.
Advert

Yüksek Seçim Kurulu henüz resmi sonuçları açıklamamakla birlikte haber merkezimize gelen bilgiler dahilinde hangi aday ne kadar oy aldı analiz ettik. 

 

Buna göre açılan 313 sandıktan geçerli 79 bin 746 oy çıktı. Bu oylardan 26 bin 2 tanesi Behçet Saatcı'ya çıktı.

 

Saatcı'nın en yakın rakibi Keramettin Yılmaz ile Muhsin Eryılmaz arasında çekişmeli bir yarış devam ediyor. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin adayı 22 bin 672 oy alırken, Ak Parti'li aday Eryılmaz'ın aldığı oy ise 22 bin 533 oldu. İki aday arasındaki oy farkı sadece 134 olarak gerçekleşti. Henüz açıklanmayan 22 sandık baz alındığında seçimi 2. olarak bitiren partinin değişme ihtimali söz konusu.

 

Seçim süreci boyunca iddiasını sürdüren ve kapı kapı dolaşarak oy toplayan Mehmet Üyük ise adeta hayal kırıklığı yarattı. Partililerin ilk 2 de olacaklarına yönelik söylemlerine rağmen, Üyük belediye başkanlığı yarışında rakiplerinin açık ara gerisinde kaldı. Üyük, toplamda 6 bin 84 oy alabildi.

 

Üyük'ü sırasıyla 1251 oyla Demokrat Parti ile karıştırılan Doğru Yol Partisi, 361 oyla BBP adayı Cumali Emeç, 282 oy alan HDP'li Hasan Kal takip etti. Saadet Parti adayı Ömer Uludağ ise sadece 276 oy aldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)