Saatcı, meydan konuşmasında meydan okudu

Aylardır beklenen 30 Mart Mahalli İdarelere Seçimi Fethiye'de sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Saatcı, meydan konuşmasında meydan okudu
Saatcı, meydan konuşmasında meydan okudu
Bu içerik 7605 kez okundu.
Advert

99 bin 385 seçmenin bulunduğu Fethiye'de 313 sandık açıldı. Kalan 22 sandığa ve henüz resmi olmayan verilere göre Demokrat Parti Başkan Adayı Behçet Saatcı yeniden Fethiye Belediye Başkanı seçildi. Saatcı'yı sevenler resmi sonuçları beklemeden kutlamalara başladı. Beşkaza Meydanında toplanan binlerce kişiye yönelik bir konuşma yapan Behçet Saatcı, alanda bulunanları topladı. Adeta bir balkon konuşması havasında geçen konuşmasında Saatcı, önemli mesajlar verdi.

Saatcı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz erken öten horozun başı kesilirmiş hesabı dereyi görmeden paçayı sıvamadık. Arkamızda Babadağı gibi, Mendos gibi dimdik duranlara selam olsun. Bir oy da olsa başka şehirlerden gelen öğrencilerime, çalışanlara selam olsun. Sevdamız Fethiye diyenlere selam olsun. Dualarıyla bizleri yalnız bırakmayan sizlere selam olsun. Meydanda buluşma randevumuz 8:30’du biraz geciktik, artık kusura bakmayın.

Bu bir siyasi hareket değildir. Bu güney Amerika ülkelerinde olduğu gibi bir halk hareketidir. Halk devrimidir. Bu işe katkı sağlayan herkese selam olsun.

Her türlü karalamaya, her türlü belden aşağı vurmaya, her türlü edepsizliğe karşı dimdik duranlara selam olsun. Çok merak ediyorum. Her türlü hakareti yapanlar karalamayı yapanlar gözlerimize nasıl bakacaklar acaba. Utanmayacaklar mı.

Bir mesajım da Ankara’ya. Siz beni partiden ihraç edebilirsiniz ama gönüllerden ihraç edemezsiniz.

Bu zafer benimdir diyenlerin, inandım diyen sizlerin zaferidir.

Sırtını büyük şehire, Ankara’ya dayayın diyenler kaybetti, Beşkaza’ya sırtını verenler kazandı. Biz Fethiye’de bütün sivil toplum kuruluşlarıyla iç içeyiz. Bunu bile kıskandılar. “

Konuşmasının ardından zeybek oynayan Behçet Saatcı, adeta düşman çatlattı.

Sık sık slogan atarak Saatcı’ya desteğini gösteren kalabalığın sabaha kadar kutlamalara devam etmesi bekleniyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu