Saatcı: CHP Fethiye’de, Toklu ve Çaylı’ya kaldıysa

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Kanal F ekranlarında Celal Bozkurt ve Erdoğan Cankuş’un sunduğu ‘Fethiye Hatırası’ adlı programda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Saatcı: CHP Fethiye’de, Toklu ve Çaylı’ya kaldıysa
Saatcı: CHP Fethiye’de, Toklu ve Çaylı’ya kaldıysa
Bu içerik 2190 kez okundu.
Advert

Sunucuların sorularını ve telefonla gelen soruları belgelerle teker teker açıklayan Saatcı, CHP’nin seçimlere bir hafta kala açıkladığı projeler hakkındaki sorulara da cevaplar verdi.

 

Sunucu Erdoğan Cankuş’un ‘CHP adayı Keramettin Yılmaz’ın projelerini nasıl buldunuz?’ sorusuna cevap veren Başkan Saatcı, “’Büyükşehir yapacak, bende festival yapacağım’ sözünden döndüler. ‘Proje sunalım bizde Behçet Saatcı gibi’ dediler. Şimdi ben CHP’nin projelerine bakıyorum. Düzenlenmiş halk plajı yazıyor. Yer nerede? Bakıyoruz detay yok. Körfezde su sporları merkezi projesi, zaten yelken ve kürek merkezlerimiz var bizim. ‘Yenilenmiş kuş cennet projesi’, kuş cenneti bizim sayemizde kapatıldı. ‘Balıkçı Barınağı projesi’ yazıyor. Kardeşim ben balıkçı barınağını yapalı 5 yıl oldu. Toptancı hali yazıyor. Hani buraları büyükşehir yapacaktı? Bizim Karaçulha’da toptancı halimiz var zaten. Bir tane daha mı yapacağız? Arkadaşlara bir yük daha mı bindireceğiz? Fethiye Şehir Stadyumu projesi. Zaten ben yaptım ve yapıyorum. 500 bin kişilik arıtma tesisi projesi, hani bunları büyükşehir yapacaktı? Ne oldu değişti mi? geçtik. Engellilere Engelsiz Fethiye Projesi’ni zaten biz yapıyoruz şuan. Antik Tiyatro Restorasyonu, bunun projesini zaten Belediyemiz çizdi. Şuanda il özel idare yaptırıyor. Babadağ teleferik projesini Sanayi ve Ticaret Odası şuan zaten yapıyor. Tenis kortları yazmışlar. Fethiye’de birçok bölgede tenis kortları yaptık. Bunlar ne biliyor musunuz? Biz önümüzdeki 5 yılı toplantılarda anlatıyoruz sunumlarla. İlgi de görüyoruz. Dediler ki, ‘Bizde yapalım, bu iş böyle olmayacak’ İnternetten indirdiler, proje yaptılar. İnternetten indirirsen de böyle olursun” dedi.

 

Program sunucusu Cankuş, Başkan Saatcı’ya, belde belediyelerindeki işçilere bazı Belde Belediye Başkanları ve adaylar tarafından ‘Bize oy vereceksin’ şeklindeki baskı yapıldığı iddialarını da sordu. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Saatcı, “Buradan tüm belde belediyelerin işçi olarak çalışan personellere sesleniyorum. İçleri rahat olsun. Bizim hiç kimsenin ekmek parasıyla işimiz olmaz. Yeter ki işimizi düzgün yapalım. Biz ekmeğinizle oynamayız. Size yapılan tehditlere de boyun eğmeyin. Çok daha güzel bir yönetim bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

“CHP Çaylı ve Toklu’ya kaldıysa…”

Keramettin Yılmaz’ın belediye başkanlığı döneminde başı sıkıştığında destek olmaya çalıştığını söyleyen Başkan Saatcı, “Keramettin arkadaşımla ilgili bir sıkıntı yok. Yalnız Keramettin Yılmaz’ın kullandığı dublörle ilgili sıkıntı var. Şunu da ifade etmek istiyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşuyla eşit bir siyasi parti için bundan daha büyük bir ayıp olamaz. Fethiye’de CHP, Sayın Yusuf Çaylı ve Toklu tarafından temsil ediliyorsa ve bunlar seçim meydanlarında konuşuyorsa benim Saygıdeğer CHP seçmeni kardeşlerim bunları da dikkate alacaktır” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu