Soylu: Bu ülke sahipsiz değildir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Fethiye’de yaptığı konuşmada, "Bu ülkeyi, bu devleti birileri sahipsiz sanıyor. Buradan bu devleti sahipsiz sananlara söylüyorum. Bu devlet, bu topraklarda bin yıldır var. Kendi anlayışıyla, geleneğiyle, millete olan sadakatiyle beraber var. Bu devlete sızmaya çalışanları bu devlet kusar" dedi.

Soylu: Bu ülke sahipsiz değildir
Soylu: Bu ülke sahipsiz değildir
Bu içerik 1412 kez okundu.
Advert

Fethiye’de Muhsin Eryılmaz’ın, Seydikemer’de Yakup Otgöz’ün ve Muğla Büyükşehir’de Mansur Harmandar’ın seçimi kazanacağını, Muğla’nın, Fethiye’nin de Ak belediyecilik yönetimiyle tanışacağını söyledi. Saat 20:30 sularında başlayan ve 23:00’a kadar devam eden mitinge katılım yoğun oldu.

30 Mart'ta Türkiye ve Fethiye için çok önemli bir karar verileceğini kaydeden Soylu, "Gelecek neslimiz için, ülkenin zenginleşmesi, özgürleşmesi, demokratikleşmesi, insanların yaşam standartlarının yükselmesi ve dünyada evlatlarımızın yurtdışına çıktığı zaman 'ben onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve genciyim' diyebilmesi için pazar günü çok önemli bir karar vereceksiniz. Bu karar, Türkiye'nin dünyaya ve etrafımızdaki coğrafyaya vereceği bir mesajdır. Bu karar insanımıza, gençlerimize, emeklimize, kadınımıza, çiftçimize, iş adamımıza ve 21. yüzyılda yeni bir Türkiye'nin kapısını açacaktır" diye konuştu.

Aylardır Türkiye’yi adım adım, gece gündüz dolaştıklarını, vatandaşın ilgisinden dolayı çok memnun kaldıklarını söyleyen Soylu, dış güçlerin oyuncağı olan paralel yapılanmaya da haddinin bildirilmesi gerektiğini söyledi.

 

 Soylu, 30 Mart'tan sonra Kılıçdaroğlu'na yeni bir iş bulduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

"4-5 gün önce 3-5 arkadaşımızla aramızda para toplamaya karar verdik. Nasip olursa biz Zübük filmini tekrar çektireceğiz. Onun da başrolünü Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğiz. Çünkü bir bakıyorsun cemaatin kucağına atlayıvermiş, bir taraftan İstanbul lobisiyle, bir taraftan faiz lobisiyle, bir taraftan Esed'le, bir taraftan Aydın Doğan'ın kucağına atlayıvermiş, Bu, bukelemon gibi her role iyi soyunuyor. Bu en iyi Zübük rolünde oynayacak. Seçim kampanyasının başlangıcından beri hep 'ben hırsız arıyorum' diyor. Ey Kılıçdaroğlu, senin hırsız aramana gerek yok. Aynaya bakacaksın ve o hırsızı orada göreceksin." diyerek, o dönemlerde bankalardan 40 milyon dolar hortumlanarak ülke insanının üzerine yük bindirildiğini söyledi. Soulu, "O paraları bu ülkenin insanı ödedi. Şimdi o 28 Şubatçılarla ortak olan Kılıçdaroğlu, ortalıkta gezip hırsız arıyormuş. Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum; bir yerde hırsız aramana gerek yok, aynaya bak hırsızı bulursun. Onlar iftira atıyorlar, onlar şantaj yapıyorlar, onlar ülkenin yarınlarını büyük Türkiye'yi, zengin Türkiye'yi özgür Türkiye'yi engellemeye çalışıyorlar. Bu ülkede askere gidenler çok iyi bilirler, bize askerdeki tanklara elimizi sürdürmezlerdi. Bozulur parçası gelmez, bunun hesabını veremeyiz diye. Çünkü elimizi açmıştık, başka ülkelerden alıyorduk. Ama şimdi milliyetçilikten bahseden dostlara söylüyorum. Artık, üreten bir milliyetçilik, ülkesini ve topraklarının değerini artıran bir milliyetçilik, insanının standartlarını yükselten bir milliyetçilik, bayrağını ve pasaportunu dünyanın her yerinde itibarlı hale getiren bir milliyetçilik, parasını kıymetli yapan bir milliyetçilik var."

 

Bu devlete sızmaya çalışanları bu devlet kusar

Paralel yapının neredeyse vatana, millete ihanet etme noktasına geldiğini anımsatan Soylu, şöyle devam etti: "Bu ülkeyi, bu devleti birileri sahipsiz sanıyor. Buradan bu devleti sahipsiz sananlara söylüyorum. Bu devlet, bu topraklarda bin yıldır var. Kendi anlayışıyla, geleneğiyle, millete olan sadakatiyle beraber var. Bu devlete sızmaya çalışanları bu devlet kusar. O paralelciler var ya o paralelciler, onların şantajları, onların montajları, bize vız gelir, tırıs gider. Bu vatanı sahipsiz sandılar. Ananas holdingden bahsediyorum, neymiş kukla bir hükümet, kukla bir devlet, kukla bir siyaset isteyecekler. Millet hükümete oy verecek, o zaman ne oldu eski derin devlet, niye kızıyorduk biz onlara. Neden onların yaptıkları tuzaklara kızıyorduk. Yargıtay isteyecekler, Danıştay isteyecekler, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı isteyecekler, bizim Anadolu'da ona ne derler biliyor musunuz 'anan güzel mi' derler." Konuşmasında Yılmaz Özdil'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı ifadelere değinen Soylu, şunları söyledi: "Yılmaz Özdil denilen bir zevzek var ya bir laf etti biliyor musunuz Hürriyet'te. Dediki, 'Bu adamın mezarına bu millet tükürecek'. Alçak, ahlaksız adam. Aydın Doğan bir de diyor ki, 'Ben kimseye tarafsız davranmıyorum'. Dün Cüneyt Özdemir, hepimize hakaret etti hepimize. Onun adamı. Ondan önceki gün Yılmaz Özdil, ondan önceki gün Ertuğrul Özkök. Yıllarca bu millete, 'haso' dediler, 'memo' dediler, bu milleti küçük gördüler, haysiyetini ve onurunu kırmaya çalıştılar. Ey Aydın Doğan, pazartesi günü bunun hesabını verdirtecek sana bu millet. Yıllardan beri hep bunu yaptılar biliyor musunuz. O Menderes'e neler söylediler. Darbe yaptıktan sonra o günkü demokratlara neler söylediler. Düşükler dediler, kuyruklar dediler. Bu ülke çok badirelerden geçti çok. Ama o çok badirelerden geçtikten sonra bugün yepyeni bir Türkiye'yi kucaklıyoruz ya onu hazmedemiyorlar." CHP ve MHP'nin Türkiye'nin geleceğini, istikbalini düşünmeden kol kola girip bir yıkım ekibi gibi çalıştığını iddia eden Soylu, şöyle devam etti: "Pensilvanya'nın talimatıyla bastırılan herbiri bir iftira olan, her biri bir alçaklık olan broşürleri ev ev dağıttırıyorlar. Yazıklar olsun. Bu ülkenin bekasını düşünmediğiniz için yazıklar olsun. Bu ülkenin yarınlarını düşünmediğiniz için yazıklar olsun. Türkiye'yi ele geçirmeye çalışan, ben devletten pay istiyorum, parsel istiyorum diyen, ben devleti bir şekilde idare edeceğim, siyaseti, devleti, hükümeti kukla yapacağım, insanların kullandığı milli iradeyi, oyu kukla yapacağım diye bu ülkenin insanlarının karşısına geçip sizin oyunuz ve iradeniz hiç bir şey, istediğimiz gibi sizi yöneteceğiz diyenlere, ben Yargıtayı istiyorum diyenlere, ben Danıştayı istiyorum, ben Milli İstihbarat Teşkilatını istiyorum diyenler biz ne diyoruz biliyor musunuz? Anadolu'da güzel bir deyim var, 'Anan güzel mi?' diyoruz." Dedi.

 

Fethiye’den Muhsin Eryılmaz’a, Mansur Harmandar’a tam destek isteyen Soylu, “Çok daha önemlisi 30 Mart akşamı sandıklar açıldığında Fethiye’de Muhsin Eryılmaz, Seydikemer’de Yakup Otgöz, Muğla Büyükşehir’de Mansur Harmandar’ın kazandığını Başbakanımız, o güzel insan, dünya lideri, Recep Tayyip Erdoğan duysun mu? O zaman son iki gün kaldı. Gece gündüz demeden çalışarak seçimi kazanacağız” dedi.

Soylu’nun konuşmasının ardından Ak parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz ve belediye meclisi üyesi adayları sahneye alınarak halkı selamladılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Samanlık koyu halkın koyu oldu; tamamen ücretsiz
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu
Körfez'de görülen balina heyecana neden oldu