Beşkaza meydanı doldu taştı

Fethiye Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, seçimler öncesi son kez Beşkaza Meydanında halkın karşısına çıktı. Genel miting havası taşıyan mitinge Fethiyelilerin ilgisi büyük oldu.

Beşkaza meydanı doldu taştı
Beşkaza meydanı doldu taştı
Bu içerik 2423 kez okundu.
Advert

Meydanı dolduran vatandaşlara seslenen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Karalama yapmadan çamur atmadan bir seçim süreci geçirdiğini anlatan Saatcı, “Bugün burada yalan yok, gerçek var. Bugün burada iftira, karalama, çamur atma yok, doğruluk var. Bugün burada kibir yok, tevazu var. Bugün burada riyakârlık yok, samimiyet var. Bugün burada ayrım yok, birlik var. Bugün burada gülen yüzleriyle neşe kaynağı çocuklarımız var. Bugün burada hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek pırıl pırıl genç yürekler var. Bugün burada hayır dualarıyla bize güç katan büyüklerimiz var. Bugün burada geçmişi unutmayan ama geleceğe umutla bakanlar var. Onun için dosta, düşmana, denize, semaya hep beraber şöyle Beşkaza’nın sesini duyuralım mı?”

 

“Güvenilecek olan ne Büyükşehir, ne Ankara; önce Allah sonra Beşkazalılar”

“Meydanlar özgürlük yeridir. Meydan adı üstünde er meydanıdır. Burada yalan, burada riya, burada sahtekârlık olmaz. Bizim olduğumuz yerde bunlar zaten olmaz. Ben Fethiye’yi büyükşehirle yöneteceğim diyenlere ‘Hayır büyükşehirle yönetemezsiniz, Beşkaza kendi kendine yeter’ demiştik. Bakın elimize Büyükşehir’den kâğıtlar gelmeye başladı. Bırakın

Fethiye’yi Seydikemer’in bile kanalizasyon ve su işlerini belli bir süre Seydikemer’e bırakan belgeler burada. Nerede Büyükşehir’le yönetirim diyenler? Nerede büyükşehir her şeyi yapacak diyenler? ‘Büyükşehir yönetecek biz festival yapacağız’ diyenler. Dün nasıl yaptıysak, bugün nasıl yaptıysak yarında birlikte yapacağız. Ahmet’e, Mehmet’e güvenerek, Büyükşehir’e, Ankara’ya güvenerek değil. Güvenilecek önce Allah sonra Beşkazalılardır”

 

Saatcı’dan Hacı Bektaş-ı Veli’nin sözleriyle gönderme

Saatcı konuşmasında Hacı Bektaş-ı Veli’den de sözlere yer verdi. Başkan Saatcı, “Keramet baştadır, taçta değildir. Keramet nardadır, saçta değildir. Her ne ararsan kendinde ara. Mekke de Kudüs te Hacda değildir” sözleriyle Büyükşehir ve Ankara’ya güvenen adaylara göndermede bulundu. Saatcı’nın bu sözleri ayakta alkışlandı.

 

“Siz sadece Pazar günü oy kullanmayacaksınız, tarih yazacaksınız. Bakın Türkiye’de Liderler sultası var. Liderler diyor ki, ‘Ben ne dersem o olur’ Bizde diyoruz ki, halk ne derse, millet ne derse o olur. Bakalım kim kazanacak. 30 Mart akşamı göreceğiz. ‘Ben istediğimi aday yaparım, istemediğimi yapmam. Onu çizerim. Bunu yok ederim’ öyle mi? Kazın ayağı çifti mi? Tek mi? Pazar akşamı göreceğiz. Buradan Ankara’ya selam göndereceğiz. Biz bir Allah’a birde millete eğiliriz. İktidarı anladık, çöktü, yoruldu. Ancak muhalefeti bir türlü anlayamıyoruz. İktidar bu kadar çöküş yakalarken, muhalefetin fişşek gibi ortaya çıkması gerekmiyor mu? Oylarını yüzde 30, yüzde 40 yapması gerekmiyor mu? Demek ki, hedefleri ülkeyi yönetmek değil, hedefleri koltuklarında oturmak. Kimseyi o koltuklarda rahat oturtmayacağız”

 

“Beşkazalılara, dik duranlara, sevdası Fethiye olanlara helal olsun”

“Bu hareket ne belediye başkanlığı seçimi ne de siyasi bir harekettir. Sadece Fethiye sevdanızdır. Bu birlikteliği bir beraberliği bazıları anlayamıyor işte. Diyorlar ki, ‘Türkiye genelinde oy oranları düşük bir parti, nasıl oluyor da 10 bin kişilik bu meydanı dolduruyor’ Onu anlayabilmek için gönülden gönüle akan o köprüyü, o pınarı bilmek lazım. Onlar bilmez bunu. Bilmeyenlerle işimiz yok. Bilenlere selam olsun. Bakın Pazartesi gününden itibaren Fethiye’ye siyaset sosyologları, üniversiteden hocalar, gazeteciler gelecekler, ‘Bu iş nasıl oldu’ diye araştıracaklar. Araştıracakları olan ben değilim. Sizsiniz. Bu bir halk hareketidir. Destan yazanlara, dik duranlara, Beşkazalılara, ‘Sevdamız Fethiye’ diyenlere helal olsun”

 

“Biz Parti değil, Fethiye Meclisi oluşturduk”

“Biz Beşkaza Meclisi oluşturduk. Bu mecliste CHP’lisi, AKP’lisi, MHP’lisi, Anavatanlısı, Demokrat Partilisi var. Bunların bir özelliği var. Bunların tek asli görevleri sizlere hizmetkarlık yapmak olacak. Bu arkadaşlarım hiçbir zaman yol arkadaşlarını satmayacak.Biz kimseyi satmadık, satanlara yazıklar olsun”

 

“Beşkaza’nın BEŞ’indeyiz, sevdamızın peşindeyiz”

“Dün bizi baş tacı yapıp da, bugün bizi akılları sıra eleştirenleri de Allah’a havale ediyorum. Oy pusulasında da Beşkaza’nın beşindeyiz, sevdamızın peşindeyiz. Biz oy pusulasının beşinci sırasındayız. Meclisime de desteklerinizi bekliyorum. Hepinizi zaferimizi kutlamaya Pazar günü Beşkaza Meydanına bekliyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
MSKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Çiçek atandı
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda
Tekne ve yatlarda çalışacaklar artık eğitim almak zorunda