Belediye Çarşısı esnafı rahat nefes aldı

Kendisini avukat olarak tanıtan kimliği belirsiz bir kişi, belediye çarşısı esnafını arayarak, haklarında belediye tarafından icra takibi başlatıldığını bildirdi. Paniği kapılan esnaf belediyeyi aradı, olayın yalan olduğu anlaşılınca, belediye avukatları inceleme başlattı.

Belediye Çarşısı esnafı rahat nefes aldı
Belediye Çarşısı esnafı rahat nefes aldı
Bu içerik 2017 kez okundu.
Advert

Hangi kurum adına çalıştığı hakkında bilgi vermeyen avukat esnaflara, “Dosyalarınız önümde, ya parayı ödersiniz. Ya da icra kapınızda” dedi. Esnaflara birde telkinde bulunan avukat, isterlerse belediyeyi mahkemeye verebileceklerini belirterek, sorunun kaynağı olarak Fethiye Belediyesi’ni işaret etti.

 

Paniğe kapılan esnaflar önce çarşı yetkilileri, ardından da Fethiye Belediyesi’yle görüştü. Haklarında belediye tarafından mahkemeye sunulmuş herhangi bir icra takibi olmadığını öğrenen esnaflar rahat bir nefes aldı.

 

Olayın seçim öncesi siyasi karalama için yapılmış olabileceğini anlatan Fethiye Belediye Çarşısı esnaflarından Pınar Nebioğlu Civan, aldıkları telefon karşısında kısa süreli panik yaşadıklarını ancak olayın belediyeyle görüştükten sonra açığa çıktığını söyledi. Avukatın hangi kurum adına çalıştığını tam olarak belirtmediğini ancak sürekli Fethiye Belediyesi’ni işaret ettiğini dile getiren Civan, “Çarşıdaki bütün esnafların aynı anda aranması ve ‘icraya veriliyorsunuz’ denilmesi bana normal gelmedi. Ben bu olarak mevcut belediye başkanımıza yönelik küskünlük yaratmak için yapılmış bir hareket olduğunu düşünüyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)