Eryılmaz: Efendi değil hizmetkarız

Büyükşehir yasasıyla 41 mahalleden oluşan Fethiye’nin her mahallesine yapacakları insan odaklı yatırım ve hizmetlerle 41 kere maşallah dedirteceklerini söyleyen Eryılmaz, “Efendi olmaya değil, hizmetkarınız olmaya talibiz” dedi.

Eryılmaz: Efendi değil hizmetkarız
Eryılmaz: Efendi değil hizmetkarız
Bu içerik 1443 kez okundu.
Advert

Seçim çalışmaları kapsamında Menteşeoğlu Mahallesi sakinleriyle buluşan Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, İlçe Teşkilatı ve belediye meclisi üyesi adayları coşkulu bir kalabalıkla karşılandı.

Menteşeoğlu Mahallesi’ndeki coşkulu kalabalık karşısında duygulandığını söyleyen Ak Parti Fethiye belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz burada da projeleri hakkında bilgi verirken, bütün projelerin başında insan olacağını söyledi.

Hizmet dönemi olacak

“Yeni ve büyük Fethiye için” bu dönem hizmet dönemi olacak” diyen Muhsin Eryılmaz, bu dönemin Fethiye’nin hükümetle buluşma dönemi olacağını belirterek büyükşehir yasasıyla oluşan yeni yapı hakkında bilgiler verdi. Muğla il genelinde büyükşehir belediyesi ve 13 belediye olacağını, Fethiye’nin de belde ve köylerin mahalleye dönüşmesiyle 41 mahalleden oluştuğunu belirten Eryılmaz, sadece misafir odasında değil hizmeti 41 mahalleye yayacaklarını söyledi. “Muğla’mızda şu an 61 tane belediye var. 30 Mart’tan sonra 14 belediye olacak. Bunlardan biri büyükşehir belediyesi 13’ü ilçe belediyeleri. Özel idare kalkıyor biliyorsunuz. Köylerimiz mahalleye dönüşüyor. Ama şu an merkezimizde 15 mahalle var. Merkez mahallelerimiz, beldelerimiz ve mahalleye dönüşen köylerimizle birlikte Fethiye’nin 41 mahallesi olacak.

Önümüzdeki 5 yıllık dönemde inşallah 41 mahallemize 41 kere maşallah dedirtecek hizmetler yapacağız.” dedi.

Hizmet yapmadan sevda olmaz

Ak belediyecilikte belediyede işi olan herkese saygılı davranılacağını da belirten Eryılmaz, efendi olmaya değil, hizmet etmeye talip olduklarını vurguladı. “Belediyeye gelen her kim olursa olsun diyeceğiz ki teyzeciğin, ablacığım, dayıcığım, amcacığım ne derdiniz, ne sorununuz var? Sizin için ne yapabiliriz? Önce bu sorulacak. Eğer yaşlıysanız o sorunu, istediğinizi görevlilerimiz ilgili birimle çözecek. Fethiye ve insanimiz esas bizim sevdamız. Öyle kuru kuruya sevda olmaz.” dedi.

Misafir odasından çıkamadılar

Mahalle sakinlerinden birisi ise “Behçet bey bizden oy istedi. Önce misafir odasını, ardından da diğer mahallelere hizmet götüreceğiz dedi. 15 yıldan beri misafir odası bitmedi. Biz mahallemize hizmet istiyoruz. Ara sokaklarımızın yapılmasını, pazar yerimizin de üzerinin kapatılmasını istiyoruz” demesi üzerine Belediye Başkanı adayı Muhsin Eryılmaz, “Biz göreve hazırız. Fethiye’de un var, şeker, yağ var. Ama helva yapacak ustaya ihtiyaç var. Bu işin de ustası biziz. İşte kadromuz, işte tecrübe” dedi.

TOKİ Fethiye’ye gelecek

Fethiye’de döşenen parke taşından katılım payı alınmayacağını, her mahalleye eşit hizmet götürüleceğini söyleyen Eryılmaz, “camilerin bakım ve onarımı, okulların bakım ve onarımı bize ait.

Definle ilgili bütün işlemler bize ait. İnşallah Fethiye’ye TOKİ’yi getirip vatandaşımız için ekonomik konut üreteceğiz. Uygun yerlerde TOKİ binaları yapılacak. Fethiyeliler ucuz fiyata ev sahibi olacak. Buna sadece Fethiye Belediyesi’nin gücü yetmez” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor