Velileri gören müfettişler okulu terk etti

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan müfettişlerin Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Şehit Fethibey ilk ve ortaokulunda öğrencilere yönelik yapmaya çalıştığı sorgulama velilere takıldı.

Velileri gören müfettişler okulu terk etti
Velileri gören müfettişler okulu terk etti
Bu içerik 3578 kez okundu.

Müfettişler,  pedagog olmadan çocuklarını sorguya çekmesine izin vermek istemediklerini belirten velileri görünce apar topar okulu terk etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin bazı özel okul, yurt ve dershanelerde öğrencilere yönelik sorgulama ve ifade tutanağı imzalatmalarına yönelik girişimleri tepki toplamaya devam ediyor. Benzer bir uygulamayı Fethiye Özel Şehit Fethibey ilk ve Ortaokulu'nda da yapılmak istendi. Okula gelen 4 Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi okulun müdür odasına gelerek bilgisayarları incelemeye başladı. 

 

Bu sırada Müfettişlerin okulda çocuklarıyla görüşeceği bilgisini alan bazı veliler okula gelerek müfettişlere pedagog olmadan çocuklarıyla görüşme yapamayacaklarını söyledi. Bunun üzerine müfettişler pedagogların sonradan getirileceğini belirtti. Aldıkları cevapla neye uğradıklarını şaşıran veliler müfettişlerin yaptıklarının kanunlara aykırı olduğunu hatırlattı. 7-8 yaşındaki çocukların siyaset kelimesini bilmediğini müfettişlerin bu davranışı ile çocukları siyasete çekmeye çalıştığını ifade eden velilerin bu tepkisi müfettişleri geri adım atmaya zorladı. Apar topar çantalarını toplayan müfettişler okulu terk etti.

 

Okul önünde toplanan veliler çocuklarına yapılmak istenen şeyin kanunsuz olduğunu iddia etti. Çocuklarının yıllardır bu okullarda okuduğunu ve bundan da memnun olduğunu anlatan veliler, "Bu okullarda kimse terörist aramasın. Bu okullardan terörist yetişmez. Vatanına milletine faydalı insanlar yetişiyor bu okullarda. Müfettişler bu okulları değil devlet okullarını denetlesinler." ifadelerini kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)