Yeni cazibe merkezi hizmete açıldı

Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan amatör balıkçıların teknelerini bağlayabileceği,Fethiye’nin ‘Yeni Cazibe Merkezi’nin açılışı yoğun katılımın yaşandığı törenle gerçekleşti.

Yeni cazibe merkezi hizmete açıldı
Yeni cazibe merkezi hizmete açıldı
Bu içerik 1325 kez okundu.
Advert

Fethiye’nin Yeni Cazibe Merkezi hizmete açıldı. Amatör balıkçıların teknelerini bağlayabileceği, vatandaşların eşsiz körfez manzarasına bakıp, yürüyüş yapabileceği ilçenin yeni cazibe merkezi hizmete açıldı.

 

Açılışta Medcezir grubu tarafından mini bir konserde verilirken, Fethiye Belediyesi Kent Orkestrası ekibi tarafından da çeşitli marşlar çalındı. Birçok sürprizin yaşandığı açılışta Fethiyeli balıkçılar tekneleriyle körfezden konvoy eşliğinde açılışı yapılan ilçenin yeni cazibe merkezine geldi. Fethiyeli balıkçılar konvoyunda Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da ‘reis’ adlı teknesiyle açış törenine katıldı.

 

Yapımı gerçekleşen cazibe merkezinin teknik bilgilerini Belediye Fen İşleri Müdürü Mete Karacadağ verdi. Karacadağ yaptığı konuşmada, 8 ay içerisinde kanal ve köprü çalışmasının tamamlandığını ifade etti.

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, katılımcılara teşekkür etti. Projeleri hazırlanan sadece Ankara’da imza aşamasında kalan projelerine değinen Saatcı, “2008’den beri her işimize engel olan bir zihniyet olmasaydı, şimdi Fethiye’ye doğru bakınca karayolların önünde kurvaziyer iskelemiz, belediyemizin önünde de 350 kapasiteli yat yanaşma yerimiz, altın gerdanlığımızın pırlantası gibi parlayacaktı. İlçemizi bu ekonomik ve prestij projelerden mahrum ederek zarara uğratanlara yakında bir cevabımız olacaktır. İnşallah, kısmetse önümüzdeki dönemde hemen karşımızdaki bu alanı park bahçe ve sosyal tesislerle düzenleyerek körfezimizin gerdanlığına son noktayı koyacağız…

 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bu coğrafyada yaşayanlar için gelecek yüzünü denize dönmekten geçer. Deniz hedeftir. Ufukların gözcüsü olmaktır, gelecektir, keşfetmektir, araştırmaktır. Gerçeklerden kopmadan kurulan hayaller insanın yaşamını canlı tutar. Hayalleri olanlar bir şeyleri değiştirebilmek için uğraşır, mücadele eder ve karşısına ne kadar engel çıkarsa çıksın yılmadan çalışmaya gayret gösterir. Bizlerin Fethiye için hayalleri hiçbir zaman bitmedi. İşte bu nedenle; Likya medeniyetinin ışıklar şehrinde, Anadolu'nun Türkmenlerine, ağaç efendisi tahtacılarına, konar göçer Yörüklerine yamaçlarında yurt vermiş bu şehirde, Kasvetli gönüllere umut ışığı olacak bir yolculuğa çıkan kahraman pilotun ismini emanet ettiği bu şehirde, Birileri istediği kadar güneşi balçıkla sıvamaya çalışsınlar, Birileri istediği kadar bizi bizden ayırmaya çalışsınlar, Birileri istediği kadar deniz bitti diye veryansın etsinler, Bizim ne hayallerimiz biter ne de sizlere olan hizmet sevdamız”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor