Kayaköy kültür ve sanat köyü olacak

AK Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, “Dünya Dostluk ve Barış Köyü” olan Kayaköy’ün bunun yanında turizm, kültür ve sanat köyü de olacağını söyledi.

Kayaköy kültür ve sanat köyü olacak
Kayaköy kültür ve sanat köyü olacak
Bu içerik 1662 kez okundu.
Advert

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından ‘Dünya Dostluk ve Barış Köyü’ ilan edilen Kayaköy’de seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, Kayaköy’ün imar sorununun aşılacağını ve halkın mağduriyetinin giderileceğini müjdeledi.

Yıllardır imar planı onaylanmadığından ev bile yaptıramayan, büyük sıkıntı yaşanan Kayaköyü’nde vatandaşlara hitabeden AK Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, sağında Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, solunda Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan, belediye meclisi üyesi adayları ve AK Parti Fethiye İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle köylünün sorunlarının çözüleceği sözünü verdi.

HERKESLE BARIŞIK OLACAĞIZ

AK Parti iktidarının Fethiye’ye verdiği sözleri bir bir yerine getirdiğini, 30 Mart’tan sonra bu hizmetlerin katlanarak artacağını söyleyen Muhsin Eryılmaz, “18 trilyonluk derelerin ıslahı AK Parti iktidarı tarafından yapılıyor. Yüzde 60’ı tamamlandı. Dereler ıslah edilince Fethiye Körfezimizi temizleyeceğiz. Antik Telmessos tiyatromuzun restorasyonu bitmek üzere. Kayaköyü’nü Fethiye, Türkiye değil dünya tanıyor. Ama biz bu haliyle tanınmasın istiyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımızla buranın restorasyonunu yapıp dünyaya kazandıracağız. Fethiye Kalemizi restore edeceğiz. Tarihi Cadianda yolunu yaptırıp turizme kazandıracağız. Kurvaziyer gemi limanını yapacağız. Körfezimize mega yat marinası projemiz var. Bunlar yapılınca Fethiye bir turizm merkezi olacak. Eğer mevcut yönetim bunları yapabilecek olsaydı 15 yıldan beri yapardı. Hükümetle kavgalı olacaksınız, kendi partinle kavgalı olacaksınız, daha da önemlisi halkınla kavgalı olacaksınız o zaman nasıl hizmet yapacaksınız? 30 Mart’tan sonra Fethiye’de halk iktidara gelecek, yani sizler orada olacaksınız” dedi.

TURİZM DENİNCE AKLA FETHİYE GELECEK

Turizm denince akla Bodrum’un, Marmaris’in geldiğini söyleyen Muhsin Eryılmaz, Fethiye’nin bir numara olması gerektiğini belirterek, çok güçlü bir ekiple hizmete talip olduklarını söyledi. “Yapacaklarımız sözde değil özde olacak” diyen Eryılmaz, “Bu günlerde seçim araçlarımızın ve billboardlarımızın zarar gördü. Ama korkunun ecele faydasının yok ve gümbür gümbür Fethiye’de iktidara yürüyoruz” dedi.

Eryılmaz, 30 Mart’tan sonra belediyeye gelen herkesin güler yüzle karşılanacağını, işlerinin en kısa sürede tamamlanacağını, müdürün belediye meclisi üyesine bağırmayacağını, hizmetin öncelikli olacağını söyledi. “Arkadaşlar bizim dönemimizde bırakın meclis üyesini, hiç kimseye bağırılmayacak. Biz efendilik yapmaya değil, hizmetkarınız olmaya talibiz.” dedi.

Kayaköyü’nün dünyanın göz bebeği olduğunu, ama her iki taraftan da gelen yolların turizm merkezi Kayaköyü’ne yakışmadığını söyleyen Muhsin Eryılmaz, mevcut yönetimin Fethiye’nin çöp işlerini bile çözemediğini belirtti.

KAYAKÖY’ÜN EN ÖNEMLİ SORUNU SİT

Kayaköy’ün en önemli sorununun SİT olduğunu belirten AK Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan SİT’lerle ilgili Muğla mitinginde bütün halkımıza müjdeyi verdi. SİT ile ilgili halkın yasal sorunlarının çözümü için çalışmalar başlatıldı. Bunu yapacak ve takipçisi olacak biziz” dedi.

BİZ HER ALANDA OLACAĞIZ

Belediye hizmetlerinin sadece yol, su, çöp olmadığını söyleyen Muhsin Eryılmaz, iktidara geldiklerinde okulların, camilerin, sosyal alanların bakım ve onarımlarıyla ilgileneceklerini, halkın iyi ve kötü günlerinde her zaman yanında olacaklarını söyledi. Sağlıktan cenaze işlerine,

sosyal konulardan eğitime her konuda halkın yanında olacaklarını vurgulayan Eryılmaz, “Hizmet ve belediyecilik bizim işimiz. Kendimize ve kadromuza güveniyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor