Fethiye'deki STK'lardan Sağduyu Çağrısı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları(STK) HDP binasının açılışının protesto edilmesiyle başlayan olaylara karşı ortak basın bildirisi yayınladı. Fethiye'de huzurun bozulmasından rahatsız olduklarını dile getiren 7 STK temsilcisi, olayların demokratik şekilde önlenmesi gerektiğini savundu.

Fethiye'deki STK'lardan Sağduyu Çağrısı
Fethiye'deki STK'lardan Sağduyu Çağrısı
Bu içerik 1943 kez okundu.
Advert

Fethiye'de bulunan sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Meslek Kuruluşları Güçbirliği'nden Fethiye'de yaşanan olaylar hakkında ortak açıklama yapıldı.Ortak açıklamada Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Fethiye Pazarcılar Odası, Fethiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler  Odası, Fethiye Otomobilciler ve Şoförler Odası,Esnaf Kefalet Kooperatifi temsilcileri hazır bulundu. Fethiye SMMM Odası Başkanı Yaşar Bildirici tarafından okunan bildiri ile sağduyu çağrısında bulunuldu. Vatandaşların yasalar çerçevesinde hareket etmeye davet edildiği açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

 

"Ülkemizin hiçbir yerinde yaşanmasını istemediğimiz provakatif olayların 09 Mart 2014 tarihinde ilçemizde meydana gelmesine üzülerek tanık olduk.  Bir dünya kenti olan Fethiye’mizin huzurunun bozulmasından tüm Fethiyeliler olarak son derece rahatsızız. Kaymakamlığımızın ve Emniyet güçlerimizin yerinde müdahaleleri ile olaylar, büyümeden kontrol edilebilmişse de, dileğimiz sosyal medyada günler öncesinden örgütlenen bu  olayların meydana gelmeden önce geniş güvenlik tedbirlerinin alınması ve bu olayların demokratik yöntemlerle önlenmesidir.  

 

Biz bugün burada tüm sivil toplum örgütleri olarak halkımızı yasalar çerçevesinde hareket etmeye davet ediyoruz. Her türlü görüş ve düşüncelerimizi demokratik hukuk devletine yakışır biçimde ancak yasal sınırlar ve koşullar çerçevesinde ifade etmekten yana olduğumuzu önemle belirtmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yasalara uygun hareket etmeyen hiçbir hareketi desteklemiyoruz.

 

Ayrıca halkımızı bölmek, galeyana getirmek amacı ile her meydanda türeyen provokatörlere, yalan haber yapanlara karşı Fethiye halkını özellikle anne ve babaları yavrularımıza sahip çıkmaya   davet ediyoruz. Başka "Fethiye" yok! 

Dünya görüşümüz, hayata bakış açımız, dilimiz, dinimiz, ırkımız ne olursa olsun bu ilçe bizim ilçemiz. Bugün nefreti değil, sevgiyi konuşmalıyız, bugün öfkeden değil, uzlaşmadan yana tavır almalıyız, bugün kinden değil, kucaklaşmadan yana tercihimizi yapmalıyız. Eğer bir imaj bozulursa, bu topyekün ilçemizin, Fethiye'nin imajı olacaktır.

 

Burada bulunan tüm sivil toplum örgütleri temsilcileri olarak halkımızı sükûnete ve huzura davet ediyoruz. Halkımızdan ve tüm kamuoyundan bu gerçeği dikkate almalarını ve huzur bozacak tüm eylemlere karşı duyarlı olmalarını rica ediyoruz. " 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor