Eryılmaz: Saatcı artık yorulmuş

AK Parti Fethiye Seçim Koordinasyon Merkezi Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından hizmete açıldı.

Eryılmaz: Saatcı artık yorulmuş
Eryılmaz: Saatcı artık yorulmuş
Bu içerik 7744 kez okundu.
Advert

Açılışa Fethiye’nin yanı sıra Seydikemer’den de katılım olurken, ilk konuşmayı yapan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Ak Parti iktidarı tarafından Fethiye ve bölgeye yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Merkezi hükümetten Fethiye’nin daha fazla faydalanması gerektiğinin altını çizen Sarıhan’ın konuşmasının ardından Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar sahneye çıkarak Fethiye ve Seydikemerli’lerden destek istedi.

Ak Parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz yaptığı konuşmada Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ve daha önce Fethiye’ye hizmet eden tüm başkanlara teşekkür ederek, “30 Mart’ın haberini bugün burada bulunarak erken verdiniz. Tabii Fetiye Belediyesi kurulaldan bu güne kadar 25 başkanımız görev yapmış hepsine yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz. Mevcut belediye başkanımız 3 dönemden beri başkanlık yapıyor artık yoruldu, dinlenme zamanı. Fethiye’nin hizmete, yeniliklere, büyük yatırımlara ihtiyacı var. İşte biz onun için bu yola çıktık. Bildiğiniz gibi 2009 yılında da huzurlarınızdaydım, sizler bizleri ölçtünüz, tarttınız 10 bin 700 oy verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Sayın bakanım Fethiyeliler önce ölçüyor tartıyor ondan sonra başkan yapıyor. Mevcut belediye başkanımız 2. Döneminde başkan seçildi. Çiftlik Belediye Başkanımız öyle, Keramettin Bey Ölüdeniz’de 2. dönemde kazandı. 2 dönemden beri de başkanlık yapıyor onun da dinlenmesi lazım. Bu dönem sıra bizde. MHP’nın adayı sayın Mehmet Üyük’ün ilk dönemi. Gelecek dönemler için hazırlanması lazım. Biz diyoruz ki sıra bizde. Sayın Behçet Saatcı’nın son kullanma tarihi 30 Mart’tır.” Dedi.

Muhsin Eryılmaz, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek 2009 seçimlerinde Behçet Saatcı’nın vadettiği ama yapamadığı bazı hizmetleri sıralayarak yapılıp yapılmadığını halka sordu. Kruvaziyer limanının yapılamadığını, kalenin restore edilemediğini, trafik sorununun çözümlenemediğini, halkın sokak aralarında okul bahçelerinde düğün yaptığını, düğün salonunun yapılamadığını, yeni marinalar yapılamadığını, Karagözlerde bulunan çekek yerinin taşınamadığını belirten ve mevcut yönetimin söz verdiği hizmetleri yerine getiremediğini belirterek, “Tarihi miras Antik Tiyatro’nun restorasyonunu yapılıyor. Bunu kim yapıyor? Ak Parti, merkezi hükümet. Sevgili vatandaşlarımız. Sayın belediye başkanımızın vadettiği hizmetlerden birisi de alışveriş merkezinin yapımıydı. Bu yapıldı mı yapılıyor. Ama nere yapılıyor? Şehrin merkezine. Bu da esnafımız bitiriyor. Alışveriş merkezleri yapılmalıdır. Nere yapılmalıdır. Şehir dışına. Otogar şehrin en kör noktasında, bir de avm yapılıyor o bölgenin trafiği ne hale gelecek?” dedi.

YIKMAYA DEĞİL YAPMAYA GELECEĞİZ

Elindeki dövizlerle Fethiye Belediyesi tarafından yapılan ve vaat edilip de yapılamayan hizmetleri de sayan Muhsin Eryılmaz, TOKİ ile yoksul vatandaşlar için toplu konut üretileceğini, derelerin ıslahının devam edeceğini, körfez temizliğinin, ardından da kruvaziyer limanının yapılacağını belirterek, Kayaköyü başta olmak üzere Fethiye Kalesi’nin de restore edileceğini ve turizm kazandırılacağını söyledi. “Yıkmaya değil yapmaya geleceğiz. Muhsin Eryılmaz yapmaya geliyor” diyen Eryılmaz, imar sorununu çözeceklerini, spor kompleksleri yapacaklarını, Fethiye’nin kış turizminden de faydalanması için başta kapalı yüzme havuzu olmak üzere gençlik merkezleri yapacaklarını, devre aralarında futbol takımlarının gelmesi için altyapı oluşturacaklarını, yapılacak imar değişiklikleriyle 5 yıldızlı otellerin önünün açılacağını, Fethiye’nin kongre turizmi için uygun hale getirileceğinin altını çizen ve önemli projeler hakkında müjdeler verdi.

Kadınlara, engellilere, yaşlılara, gençlere yönelim önemli projeleri olduğunu belirten Eryılmaz, Fethiye’yi 140 bin nüfusa göre değil, geleceğe, 500 bin nüfusa hizmet edebilecek şekilde imar edeceklerini söyledi.

KİMSE BELEDİYE BAŞKANINDAN KORKMAYACAK

Eryılmaz, seçimi kazandıktan sonra kimsenin belediye başkanından korkmayacağını, belediyeye gelen herkesin işinin görüleceğini vurgulayarak, “Kimse belediye başkanından korkmayacak. Korkudan dolayı buraya açılışımıza gelemeyen çok hemşerilerimiz var. Biz korku salan değil, güleryüzlü hizmet üreten yönetim olacağız. Belediyede bir birim oluşturacağız, gelen herkese yol gözterecek, yardımcı olacak. Bugün git yarın gel anlayışı olmayacak. Mevcut 6 belde belediyemizin hizmet binaları aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. Tek adam devri bitecek. Biz bilgiyle, birikimle, istişare ederek hizmet üreteceğiz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor