TIR'ları durduran vatan hainidir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaptığı konuşmada, Adana'da durduran TIR'ların bu ülkenin namusu olduğunu söyledi. Zeybekçi, TIR'ları durduranları da vatan haini olarak niteledi.

TIR'ları durduran vatan hainidir
TIR'ları durduran vatan hainidir
Bu içerik 1512 kez okundu.
Advert

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhsin Eryılmaz'ın seçim çalışmalarını yürüteceği Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı için Fethiye'ye geldi. Yaklaşık yarım saat gecikmeli olarak alana gelen Bakan Zeybekçi, burada yaptığı konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 25 Aralık tarihinde Suriye'ye insani yardım malzemesi götüren TIR'ların Adana'da durdurulmasını eleştiren Zeybekçi bu TIR'ların devletin namusu olduğunu açıkladı. Devletin ve milletin namusu olan TIR'ları durduranları vatan haini ilan eden Zeybekçi şöyle konuştu:

Bir baş savcı bir mahkemeye 32 tane çuval içinde belge olduğunu iddia ettiği ağzı mühürlü çuvallar ve üstünde de 1005 sayfalık bir üst yazıyla mahkemeye suç duyurusunda bulundu. En zeki genç arkadaşlarımızdan bu sayfadaki teknik kitabı ne kadar sürede okur anlar ve karar verirler dedik. En kısa süresi 2- 3 gün olarak çıktı. Ne oldu peki mahkemede. 15 dakika sonra mahkemeden karar çıktı. Ne dendi biliyor musunuz mahkeme kararında. Dünyanın imrenerek baktığı bizim gözbebeğimiz şirketlerimizin ve sahiplerinin malvarlıklarının dondurulmasına karar verildi. Bu şirketler kimdi; bunlar 3'ncü hava alanını yapacak, Kanalistanbul projesinin ihalesini alan, 3'ncü köprüyü yapacak olan, Nükleer santralinin taşeronu olan şirketlerdi. Ben size şunu söyleyeyim. O Adana'da bu devletin namusu olan bu milletin namusu olan o Tır'ları durduranlar da dahil bu vatana ihanettir. Bunu yapanlar vatan hainidir. Dünyadaki bütün devletlerin kendine özel işleri olmaz mı. Benim milletimin menfaatine helal getirecek bir hastalık ve ihanet olursa bu devlet o hastalığı ortadan kaldırmak için her şeyi denemeli."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor