Fethiye'de toz bulutu (video)

Fethiye ilçesinde Suriye üzerinden gelen ve sabah saatlerinde etkili olan toz bulutu, gökyüzünü sarı renge boyanmasına neden oldu.

Fethiye'de toz bulutu (video)
Fethiye'de toz bulutu (video)
Bu içerik 2346 kez okundu.
Advert

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezileri arasında yer alan Fethiye, Suriye üzerinden gelen toz bulutlarının etkisi altına girdi. Toz nedeniyle ilçenin üzeri sarı toz bulutu etkisi altında kaldı. İlçede işe gitmek zorunda olmayanlar dışında vatandaşlar, sabah saatlerinde evlerinden çıkmadı. Toz bulutu nedeniyle vatandaşların nefes almakta zorlandığı gözlendi. Karayollarında görüş uzaklığı düşerken sürücüler trafikte hızlarını azaltmak zorunda kaldı.

Fethiye’de ilk kez böyle bir hava gördüğünü anlatan Raşit Uysal, toz bulutlarının Afrika üzerinden gelmiş olabileceğini söyledi. Görüş mesafesinin sabah saatlerinde çok düşük olduğunu anlatan Uysal, öğlene doğru mesafesinin arttığını dile getirdi.

Fethiye Meteoroloji İstasyonu yetkilileri birçok kişinin eve kapanmasına neden olan toz bulutlarının gün içerisinde yağması beklenen yağmur ile dağılacağını bildirirken, kent öğleden sonra etkili olan yağmura teslim oldu. Yer yer dolu ile karışan yağışlı havanın 2 gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşkadı ismi değişiyor
Beşkadı ismi değişiyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor
Seydikemer Yüksekokulu'nun temeli atılıyor