Eşofmanı yoktu ama artık takımı var

Emanet eşofmanla şampiyon olan ve adını Türkiye’ye duyuran 16 yaşındaki Merve Türkmen’e Fenerbahçe sahip çıktı.

Eşofmanı yoktu ama artık takımı var
Eşofmanı yoktu ama artık takımı var
Bu içerik 2245 kez okundu.
Advert

Maça çıkacak eşofmanı olmadığı için bir futbol kulübünden emanet eşofman alan ve 54 kiloda Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonu olan 16 yaşındaki lise 1 öğrencisi Merve Türkmen’e Fenerbahçe sahip çıktı.

Karaçulha Futbol Kulübü’nden emanet aldığı eşofmanla İstanbul’da düzenlenen Türkiye Yıldız, Genç, Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’na katılan lise öğrencisi 16 yaşındaki Merve Türkmen, 54 kiloda Yıldızlar Türkiye Şampiyonu olmuştu. Basında çıkan “Emanet eşofmanla şampiyon oldu” haberleri üzerine devreye giren Fenerbahçeli yetkililer Merve Türkmen’i kadrolarına dahil ettiler.

Merve Türkmen’in antrenörü Sami Sunay ve Nezir Can, “Fenerbahçe Merve’nin elinden tuttu. Bundan sonra Merve Fenerbahçe adına müsabakalara katılacak. Amacımız bundan sonra da yeni Merveler yetiştirmek” dediler.

Merve’nin çalışmalarına Fethiye’de devam edeceğini, müsabakalara ise Fenerbahçe’nin imkanlarıyla katılacağı belirten Sami Sunay ve Nezir Can, Merve’ye sahip çıkan başta Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç olmak üzere, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı ve Fenerbahçe Boks Kulübü sorumlusu Mert Öztmel, eski milli boksör Atagün Yalçınkaya, Muğla İl gençlik ve Spor Müdürü Bekir Eker olmak üzere destek olan herkese teşekkür ettiler.

Merve’nin babası Ahmet Türkmen de özellikle yerel basına teşekkür ederek, “Siz yerel basın bize bu haber desteğini verdiğiniz için bizi Türkiye tanıdı ve kızıma sahip çıktılar. Fethiye’deki bize destek veren gazetecilere teşekkür ediyorum” dedi.

Merve’nin hikayesi

Karaçulha Boks Akademisi’nde 4 yıldır eğitim gören Fethiye Fatih Anadolu Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi Merve Türkmen, geçen yıl Mart ayında Isparta’da yapılan Türkiye Yıldız/ Genç/ Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’nda 54 kiloda yıldızlar Türkiye 3’üncüsü olmuştu. Bu yıl gözünü Türkiye şampiyonluğuna diken Türkmen, antrenörleri Sami Sunay ve Nezir Can tarafından 17- 27 Ocak günleri arasında İstanbul Büyükçekmece’de düzenlenen Türkiye Yıldız/ Genç/ Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası’na hazırlandı ve şampiyon oldu.


Şampiyonanın başlangıç tarihi yaklaşıp Türkmen’in İstanbul’a gitme vakti geldiğinde, kısıtlı imkanlarla gençlere boksu sevdirmeye çalışan antrenör Sami Sunay ve Nezir Can büyük bir sorunla karşılaştı. Maddi sıkıntı çekilen akademide, Merve Türkmen ile birlikte şampiyonaya katılacak 4 sporcunun maçlara çıkacağı eşofmanları yoktu. Durumu öğrenen Karaçulha Futbol Kulübü yöneticileri, genç boksörlere geri almak kaydıyla 4 takım eşofman verdi.
Emanet aldığı eşofmanla katıldığı şampiyonada rakiplerini bir bir yenen Merve Türkmen, finalde Buse Yavuz’u mağlup ederek 54 kiloda yıldızlar Türkiye Şampiyonu oldu. Türkmen, Türkiye Boks Milli Takımı’na seçilmişti.